Меню

Документи

Вихованці філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді” “Шафран” взяли участь в обласному зльоті юних натуралістів


23 жовтня 2019 року вихованці філії “Шафран” були учасниками обласного конкурсу юних натуралістів по підведенню підсумків обласних етапів Всеукраїнських конкурсів за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти. Юні натуралісти Могилівської громади представили на захист свої роботи за напрямом “Практична природоохоронна робота та екологія” в номінаціях “Птах року” та “Вчимося заповідувати”, а за напрямом “Квітникарство та озеленення” в номінаціях “Ландшафтний дизайн” та “Квітковий розмай”.


Колективну роботу “Птах року – 2019” та проект “Самшитовий герб України” захищали члени гуртка “Юні лісівники”, учениці 9 класу опорного комунального закладу “Могилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.М.Шишканя” Біла Катерина та Ткачова Настя.


У період з квітня по серпень 2019 року юні орнітологи Могилівської громади вивчали грака в рамках номінації “Грак – Птах року 2019”. дослідили умови поширення і чисельність ареалу граків на території села Могилів та Проточі, залучали гуртківців та всіх учнів і батьків, громадськість села до участі в різних природоохоронних акціях, активно співпрацюючи з різними природоохоронними організаціями, в тому числі з Всеукраїнським Товариством охорони птахів У звітних матеріалах ними представлено інформацію про зміни кількісного складу колоній у відповідь на зміну температури повітря та погодних умов, переміщення на кормові території, гніздові ділянки та місця ночівлі, фенологічні спостереження, які велись по 4 локаціям на території громади, також взяли участь у поході, де мали змогу спостерігати за поведінкою птахів.


З великим завзяттям юні лісівники опорного навчального закладу прийняли пропозицію місцевої влади прийняти участь у реалізації амбітного проекту “Самшитовий герб України” в рамках проведення децентралізаційного Агрофесту “Я – гідний”, який відбувся 28 вересня 2019 року на території Могилівської громади. Спільними зусиллями дорослих та учнівської молоді було встановлено національний рекорд України “Найбільший самшитовий герб України”. Тепер в с. Могилів буде рости вічнозелений тризубець розмірами 26 на 16 метрів.


Могилівська філія І-ІІ ступенів представила на обласному зльоті юних натуралістів роботу “Журавський дуб” в номінації “Вчимося заповідувати” та проект “Галерея кімнатних рослин” в номінації “Квітковий розмай”. Учні 7 класу Куляба Антон та Горжій Андрій досліджували вікові дуби Журавського лісу, склали план природоохоронних заходів та активно пропагували необхідність збереження віковічних дерев на території рідного села.


Учениці 5 класу Савран Аліна та Стронська Кіра разом з керівником проекту Машурою С.С. та науковим консультантом, вчителем біології Коваленко С.Б. розробили детальний план озеленення території школи, склали каталоги рослин, за якими доглядають, виготовили паспорт кімнатних рослин та стали ініціаторами акції “Подаруй квітку школі”.


За підсумками зльоту грамотами обласного департаменту освіти нагороджено:
Ткачова Настя - І місце;
Біла Катерина – ІІ місце;
Савран Аліна – ІІІ місце;
Горжій Андрій та Куляба Антон – за активну участь.


Тож вітаємо наших переможців і бажаємо успіхів і в наступних екологічних та природоохоронних акціях.


Методист філії КЗО “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді” “Шафран”                                                                        Полога В.А.