На Дніпропетровщині відбувся обласний конкурс
“На кращого юного майстра народних ремесел”


З метою поширення серед школярів і учнівської молоді інтересу до народних ремесел та традицій українського народу, розвитку творчих здібностей дітей, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, підвищення зацікавленості учнівської молоді в здобутті знань, умінь, навичок з декоративно-вжиткового мистецтва, виявлення і пропаганди ефективних форм роботи творчих об’єднань з народної вишивки, лозоплетіння, різьблення по дереву, писанкарства, декоративного розпису, об’ємного плетіння з соломи, аплікації соломкою, 13 листопада 2019 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) було проведено обласний конкурс  “На кращого юного майстра народних ремесел”.


В конкурсі взяли участь юні майстри з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Новомосковська, Першотравенська та Нікополя; районів: Апостолівського, Дніпровського, Новомосковського, Солонянського, Петриківського, Покровського та Верхньодніпровського: об’єднаних територіальних громад: Вакулівської (Софіївський район), Піщанської (Новомосковський район), Широківської, Могилівської (Царичанський район), Царичанської, Томаківської, Іларіонівської (Синельниківський район), Богданівської (Павлоградський район) та Межівської.


Робота юних майстрів проходила в творчих майстернях за такими напрямками: “Народна вишивка”, “Різьба по дереву”, “Петриківський розпис”, “Лозоплетіння”, “Вироби з соломи”, “Писанкарство”. В кожній майстерні було багато красивих робіт, виконаних на високому художньому рівні, щоб привернути увагу глядачів. Унікальні роботи представили переможці з народної вишивки, петриківського розпису, виробів з соломи, писанкарства.


Учасники конкурсу мали змогу поспілкуватися з народними майстрами, а керівники гуртків, які привезли дітей на конкурс, поділитися досвідом між собою та отримати фахові поради від членів журі.


Переможці конкурсу були нагороджені цінними призами.


Спільні світлини будуть приємною згадкою про чудовий конкурс.


Завідувач організаційно-масового
відділу КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                                 Н.Д.Калашникова

 

 


Творча майстерня  “Народна вишивка”

 

 


Творча майстерня  “Різьба по дереву”

 

 


Творча майстерня  “Петриківський розпис”

 

 


Творча майстерня “Лозоплетіння”

 

 


Творча майстерня  “Писанкарство”

 

 


Творча майстерня  “Вироби з соломи”