Меню

Документи

Літературно-музична композиція, присвячена
“Дню Гідності і Свободи” пройшла на базі комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
Дніпропетровської обласної ради


21 листопада 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) була проведена літературно-музична композиція до Дня Гідності і Свободи. У заході брали участь учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська).


Цей день, 21 листопада, було встановлено “з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…”.


Захід розпочався з виконання Гімну України. Ведучі заходу – учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 140” Дніпровської міської ради (директор – Н.Г. Кулик), розказали про події Помаранчевої революції та Революції Гідності, відтворили їх хронологію, зупинилися на причинах, що викликали масовий супротив людей. Під час заходу акцентувалася увага на тих найкращих людських якостях, які продемонстрували українці під час двох майданів – європейськість, гідність, прагнення до свободи, людяність. На жаль історія України – це історія споконвічної боротьби нашого народу за волю, державність, свободу.


Трагічні події майдану в січні-лютому 2014 року не залишили байдужими дітей. Хвилиною мовчання гуртківці вшанували пам’ять Небесної Сотні та всіх полеглих за незалежність України.


Під час заходу були використані відеоматеріали “Україна золота”, “Небесна Сотня”, у виконанні Тіани Роз пролунала пісня “Мамо не плач”, наприкінці заходу у виконанні дитячого колективу прозвучала пісня “Нам потрібно мирне небо”.


Від серця були прочитані строки вірша


Я вірю: колись буде в Україні
Соборність і духовна чистота,
Згинуть воріженьки, як роса на сонці
Сяйне крилом веселка золота.


Рожево спалахнуть духмяні весни
І полетять лелеки й журавлі.
В любові кожне серденько воскресне
На світлій, мирній, радісній землі!


Нехай сповнюються мрії дітей на щасливе майбутнє у незалежній процвітаючій Україні.


Керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”
А.В. Стасенко

 


Літературно-музична композиція до Дня Гідності і Свободи

 


Лунає вірш про Україну

 


Виставка до Дня Гідності та Свободи