Меню

Документи

Урок пам’яті
Педагоги КЗ “ЦЕНТУМ” Дніпровської райради
провели захід, присвячений “Дню пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні”

 

 


Щороку в четверту суботу листопада українці всього світу відзначають “День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні” і запалюють свічки в пам’ять про загиблих в ті страшні голодні дні 1932 – 1933 років. Напередодні цієї пам’ятної дати педагоги КПНЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради нагадали про це учням 5-го класу на заході “Урок пам’яті”, який вони провели в Обухівській ЗОШ № 1.

 


На початку уроку всі разом пригадали ці трагічні події, їх причини та наслідки, якими стала загибель 4,5 мільйонів (а по деяким даним – 7 – 10 млн.) мешканців українських сіл. Особливий акцент було зроблено на тому, що цей голод не був наслідком неврожаю, стихійних лих чи військових дій. Голодомор 1932 – 1933 років був штучною каральною акцією, спрямованою на насильницьке винищення українського селянства, яку спланувало та втілило в життя керівництво Комуністичної партії більшовиків (ВКП (б)) на чолі з диктатором Йосипом Сталіним.

 


Особливе емоційне враження на учнів призвели спогади очевидців страшних подій, яким вдалося вижити в тому голодному пеклі, – про обшуки та вилучення всього продовольства з селянських господарств, про депортацію за межі України, так званих, куркулів, про те, що доводилося вживати в їжу голодуючим. Деякі діти також поділилися спогадами своїх прабабусь та прадідів – свідків та учасників голодомору.

 


В ході 20-ти хвилинної бесіди пригадали і сумнозвісний закон “про 5 колосків”, відповідно якому нещасних голодних людей за жменю зерна та за декілька зірваних на колгоспному полі колосків позбавляли свободи і, навіть, життя. Ця розповідь стала своєрідною передмовою та підготовкою до наступної частини заходу – до майстер-класу з виготовлення паперових колосків в техніці “квілінг”, який провела завідуюча організаційно-масовим відділом Оксана Вікторівна Дем’янова.

 


Діти старанно і досить успішно зуміли оволодіти азами непростої декоративної техніки, зробивши кожен по колоску.

 


Зроблені дитячими руками вироби були прикріплені до контурної карти України як символ народної пам’яті та сподівання на те, що така трагедія більш ніколи не має повторитися в історії незалежної країни.

 


Наприкінці заходу учні пообіцяли, що в суботу 23 листопада о 16-й годині вони приєднаються до Всеукраїнської акції і разом з мільйонами українців запалять на підвіконні свічку в пам’ять про загиблих від голодомору 1932 – 1933 років.


Аулова О.А., культорганізатор ЦЕНТУМ,
Дем’янова О.В., завідуюча оргмасовим відділом