Інформація
про проведення зимової сесії обласної
Природничої школи учнівської молоді


09-10 січня 2020 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор – Ю.Ф. Педан) проводилась зимова сесія для учнів обласної Природничої школи по секціях: психології та соціології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, агрономії, ветеринарії та зоотехнії, сучасних біотехнологій.
Участь в сесії взяли 123 учня закладів загальної середньої та позашкільної освіти з міст: Дніпра, Кам’янського, Марганця, Павлограду та Синельникового; районів: Верхньодніпровського, Дніпровського, Новомосковського та Солонянського; об’єднаних територіальних громад: Вербківської, Могилівської, Слобожанської, Зайцівської, Томаківської та Васильківської.


Зимова сесія проводилася на базі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара та КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Для учасників заходу науковцями ЗВО були прочитані лекції:
- Фітотерапія в ветеринарній медицині. Фіксація ссавців та птиці. Шляхи введення лікарських препаратів. (секція ветеринарії та зоотехнії, викладачі: Антоненко П.П., професор кафедри клінічної діагностики та ВХТ, Зажарський В.В., заст. декана факультету ветеринарної медицини ДДАЕУ);
- Вирощування агропромислової продукції. Строки посіву, види добрив, добір районованих сортів та гібридів. (секція агрономії, викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ);
- Історія і виникнення регулярного стилю в ландшафтному мистецтві (секція флористики та зеленої архітектури, викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ);
- Оксигеновмісні органічні сполуки, а також генетичний зв’язок (секція хімії, викладач Коптєва С.Д., доцент кафедри органічної хімії).
В секції хімії були проведені практичні заняття за темою: “Хімічні реакції у неорганічній хімії”. Розрахункові задачі за термохімічними реакціями. (провела Хмеловська С.О., кандидат хімічних наук, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”).


Під час навчання юні екологи знайомились з Червонокнижними рослинами України (викладач Барановський Б.О., старший науковий співробітник НДІ біології ДНУ).


Юні біологи прослухали лекції: “Порівняльна характеристика голонасінних та покритонасінних рослин”, “Систематика квіткових рослин”, які презентувала Лісовець О.І., доцент кафедри геоботаніки та ґрунтознавства ДНУ ім. О. Гончара.


Для учнів секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії були проведені практичне заняття на базі тепличного комплексу КЗО “ОЕНЦДУМ” за темою: “Вирощування розсади овочевих культур у спорудженнях закритого ґрунту”, яке провела Іванус. А.В., методист КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Слухачі секції психології активно брали участь у тренінгу “Булінг у підлітковому середовищі”, де було розглянуто, хто жертва булінгу, а хто агресор (викладач Потапова Н.В., практичний психолог психологічної служби ДНУ).


Учні секції флористики та зеленої архітектури взяли участь у проведенні майстер-класу по створенню новорічних композицій, а також пейзажних колажів.


Для учасників всіх секцій науковими керівниками були надані індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.


Учні отримали листівки з інформацією про отримання вищої освіти на факультетах: хімічному, біолого-екологічному та психології ДНУ ім. О. Гончара, а також проведення днів відкритих дверей на базі закладів вищої освіти.


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                                                          Т.В.КОНДРАТЬЄВА

 


Секція “Сучасні біотехнології”

 


Секція “Психологія і соціологія”

 


Секція “Флористика та зелена архітектура”

 


Проведення практичних занять в теплиці

 


Проведення тренінгу в секції психології

 


Практичне заняття в секції ветеринарії

 


Лекція в секції агрономії

 


Слухачі секції хімії

 


Розв’язання задач в секції хімії