Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведено обласний семінар

для директорів районних/міських закладів

позашкільної еколого-натуралістичної освіти


У вересні кожного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан) проводиться установчий обласний семінар для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму міст і районів області, на якому визначаються основні орієнтири розвитку позашкільної екологічної освіти на новий навчальний рік.


Ось і 2020-2021 навчальний рік розпочався для екологічного позашкілля області не тільки з організації низки масових заходів для дітей та молоді в рамках  Всеукраїнської акції “День юного натураліста” та Дня відритих дверей, але й з організації і проведення обласного семінару для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму міст і районів за темою “Концептуальні засади діяльності закладів позашкільної освіти у вимірі нових соціальних перспектив”.


З урахуванням санітарних вимог щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби захід був проведений в природних умовах, на базі філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” (завідувач філією Журавель В.Є.).


У методично-практичному модулі “Сучасний екологічний стан річки Оріль. Дослідження гідрологічних об’єктів Приорілля юннатами філії “Шафран”, який проводився на березі Орелі, завідувач філією Журавель В.Є. розповів учасникам заходу про минулий і сучасний екологічний стан цієї однієї з найважливіших приток річки Дніпро. Присутні на власні очі побачили негативні наслідки антропогенної діяльності, яка багато років проводиться в акваторії Орелі.


Семінар продовжився в мальовничій місцевості Царичанської філії державного підприємства “Петриківський лісгосп”. З історією та сучасними шляхами розвитку лісгоспу та співпрацею з філією КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” ознайомив учасників заходу помічник лісничого Кіріченко О.І. Він показав шкілки лісових культур, які вирощуються в лісгоспі з метою подальшого заліснення території району, розповів про дослідницьку роботу, яка проводиться вихованцями філії спільно з представниками лісництва.


В управлінському та організаційно-методичному модулі директор КЗО “ОЕНЦДУМ” Ю.Ф. Педан ознайомив присутніх з основними інформаційно-методичними матеріалами Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, які визначають сьогодні роль і місце сучасного закладу позашкільної освіти в освітньому середовищі регіону.


Працівники обласного методичного кабінету КЗО “ОЕНЦДУМ” представили учасникам заходу інформацію про концептуальні засади діяльності закладів позашкільної освіти у вимірі нових соціальних перспектив та планування освітньої траєкторії розвитку профільних закладів позашкільної освіти в 2020-2021 навчальному році відповідно до планування Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді в організації координаційно-методичної діяльності, роботи творчих учнівських об’єднань, організаційно-масової роботи з дітьми та учнівською молоддю за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти: екологічної та практичної природоохоронної діяльності, роботи з обдарованою молоддю, дослідницької діяльності в галузі сільського, лісового господарства, квітникарства і озеленення.


На семінарі також розглядалося питання організації і проведення в закладах освіти області організаційно-масових заходів до знаменної для всього екологічного позашкілля дати-95 річчя юннатівського руху в Україні, а саме участь у Всеукраїнській ювілейній естафеті “Стежками юннатівського руху”.


Майборода І.О, заступник директора
з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”

 


Відкриття семінару

 


Практичний блок на р. Оріль

 


Знайомство з діяльністю лісгоспу

 


Презентація дослідницької роботи з лісорозведення

 


Управлінський та організаційно-методичний модуль семінару

 


Видавнича продукція КЗО “ОЕНЦДУМ” до 95-рiччя юннатівського руху в Україні