Звіт про проведення свята до Дня захисника України та Дня українського козацтва


13 жовтня 2020 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф.Педан) було проведено виховний захід, присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. У заході приймали участь вихованці гуртка “Любителі декоративних та свійських тварин” КЗО “ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.).


Метою заходу було ознайомлення юннатів з історією славного українського козацтва, Запорозької Січі, гетьманів, ідентифікація себе як українців, як майбутніх захисників незалежності та суверенітету України. Захід сприяв розумінню того, що захисниками України є в першу чергу військові і добровольці, госпітальєри і волонтери, але важливу роль відіграють і діти, адже від нашої позиції, підтримки, налаштованості, готовності відстоювати державність залежить майбутнє і незалежність України.

 

 

 

 


Гуртківці ознайомилися з історією українського козацтва, дізналися про видатних гетьманів України, почули цікаву легенду про Івана Сірка, переглянули фотоматеріали підготовлені для цього заходу. Згадали про відважних воїнів, які боронять нашу землю ризикуючи власним життям на Сході України сьогодні. Обговорили риси характеру, які мають бути у справжнього українця, та чи кожен зможе пожертвувати домашнім теплом та затишком, проводячи час в окопах, недосипати, і все заради незалежності своєї держави та безпеки своїх рідних.


Були проведені цікаві конкурси для хлопчаків, майбутніх захисників, нащадків справжніх козаків, на спритність та уважність:

 

  


- “Забави кошарів” – діти на швидкість мали відібрати горох від квасолі, що сприяє розвитку дрібної моторику, а також розвиває уважність та пильність юннатів;

 

 


- “Приготування кулешу” – діти переносили воду з однієї ємності в іншу у ложці;

 

 


- “Поїзд”, “Стриби жабкою” та “Привітайся з гетьманом” конкурси на швидкість та спритність.

 


Хлопчики гарно справилися з конкурсами і були нагороджені медалями.


Проведення цього заходу сприяло розумінню значущості відповідальності кожної людини за власне майбутнє і майбутнє України, важливості захисту кордонів від ворогів. Діти глибше пізнали історію своєї країни, ідентифікували себе як нащадків славного козацького війська, адже сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці, патріоти своєї держави!


Підготувала:
керівник гуртка
КЗО “ОЕНЦДУМ” Шпітько Н.С.