Меню

Документи

Участь у Всеукраїнському конкурсі
з флористики та фітодизайну


В 2020 році юннатівський рух України святкує свій 95-річний ювілей.


До цієї важливої для всього екологічного позашкілля дати в жовтні поточного року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (далі - НЕНЦ) був проведений Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну (далі – Конкурс) закладів загальної середньої та позашкільної освіти за темою: “Юннати України”.


Враховуючи обмежувальні заходи щодо поширення короно вірусної хвороби, на всеукраїнському рівні Конкурс був проведений в заочному форматі, і на місцях він проводився з врахуванням всіх карантинних вимог.


Серед закладів освіти області участь в Конкурсі взяли вихованці гуртка “Флористика” (керівник Алексєєва Ірина Миколаївна) комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради (далі – КПНЗ “ЦЕНТУМ”, директор Боярчук І.П.) та вихованці гуртків “Флористика”, “Юні аматори зеленої архітектури” (керівник Положій Лідія Василівна) комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.).


Звітні матеріали по виконанню килимів та відеозахист робіт були направлені до НЕНЦ.


Композиція, що створили вихованці КПНЗ “ЦЕНТУМ”, мала назву “Коло життя”, яка в символічному вигляді зображає всі етапи розвитку рослини від першого паростка до плодів та насіння, що показує циклічність розвитку рослинного світу. При створенні композиції було використано багато видів осінніх квітів, а також листя і віти, їстівні плоди (яблука, груші, виноград, ягоди калини), горіхи та каштани. Для фону було використано кору та мармурову крихту. У якості захисту композиції було створено відеоролик на вірш Олени Аулової, культорганізатора КПНЗ “ЦЕНТУМ”, у якому було відображено послідовність створення композиції.


Команда КЗО “ОЕНЦДУМ” представила композицію “Юннатами Земля багата”. На килимі юннати виклали етапи розвитку юннатівського руху, які відображені в вигляді спіралей. В Україні у 1925 році розпочала свою діяльність юннатівська дружна родина. В цей період було відкрито Київську біологічну станцію, яку в 1926 році було перейменовано на Центральну дослідно-педагогічну агробіостанцію. Цей етап розвитку натуралістичного руху юннати виклали на килимі з колосків жита, пшениці та суцвіть рудбекії.


Дніпропетровська дитяча технічна та сільськогосподарська станція була заснована в 1932 році на колишній садибі Василя Васильовича Шене, яку він передав у власність держави. У цей період набули розвитку такі напрямки, як розведення цитрусових культур та квітникарство. Особливо вражали троянди, які росли як на території закладу, так і в теплиці.


Серед перших юннатівських ініціатив області на всю Україну відомий “Рух юних озернят”, в межах якого на базі піонерської ланки Мишуринорізької СЗШ Верхньодніпровського району було створено одну з перших учнівських бригад юних кукурудзоводів, що викликала на змагання майстра високих врожаїв кукурудзи Марка Озерного, і потім неодноразово посідала призові місця в республіканському змаганні “Юні господарі землі” та була учасником ВДНГ України. За прикладом роботи цієї ланки рух юних озернят був підхоплений в інших регіонах і поширився на всю країну.


На килимі ці події викладені зернами кукурудзи та квітами троянд, які сплетені з покривного листя початків кукурудзи.


Сьогодення юннати показали косами з ірису сибірського, плодами декоративної яблуні та шипшини, шавлії, шишок хмелю, хризантем, які зібрані у дендропарку, на навчально-дослідній земельній ділянці та теплиці КЗО “ОЕНЦДУМ”. З правого боку метелик – це фрагмент емблеми КЗО “ОЕНЦДУМ”, який виконаний з суцвіття рудбекій, очитків та чорнобривців.


За результатами конкурсного змагання Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну команди від Дніпропетровської області були нагороджені дипломами в номінації “Квіткові килими”:
за І місце – комунальний позашкільний навчальний заклад “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради;
за ІІ місце – комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                         Алла ІВАНУС


Фото КЗО “ОЕНЦДУМ”:

 


1. Положій Л.В. та юні флористи КЗО “ОЕНЦДУМ” працюють над проектом килиму

 


2. Виготовлення окремих деталей

 

 


3. Вчимося плести з ірису болотного

 


4. Завзята праця вихованців по створенню квіткового килиму

 


5. Фрагмент композиції

 

 


6. Творчий захист роботи юннаток закладу

 

 Фото КПНЗ “ЦЕНТУМ”:

 

 


7. Проект композиції на папері

 

 


8. Виготовлена композиція “Коло життя”

 

 


9. Вихованці КПНЗ ЦЕНТУМ - учасники всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну