Меню

Документи

Участь  здобувачів освіти Дніпропетровщини
у Всеукраїнській  Природничій Школі учнівської  молоді


З 30 березня по 02 квітня 2021 р. Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка була проведена весняна сесія Природничої школи учнівської молоді. Захід проводився у дистанційному форматі.


Від Дніпропетровської області участь у сесії у відділеннях “Хімія та біологія”, “Аграрні науки”, “Флористика та фітодизайн” брали вихованці КПНЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Обухівської селищної ради (6 вихованців) і КЗ “Міський еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської ради (4 вихованця) – слухачі І та ІІ курсу.


Під час проведення сесії учні поглиблювали знання з біології та хімії на онлайн лекціях та самостійно, виконували тестові завдання за окремим розкладом роботи кожної секції. Для учнів було проведено:
- лекції, практичні заняття, відповідно до профілю;
-  захист учнівських науково- дослідницьких робіт.


Учні представили і захистили свої науково-дослідницькі роботи по секціях:


Секція  “Хімія”


- Ацегейда Софія, вихованка гуртка “Юний хімік” КЗ “Міський еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської ради, студентка Нікопольського медичного коледжу. Тема науково-дослідницької роботи “Визначення загальної твердості води і вмісту іонів кальцію та магнію у воді різних джерел  своєї місцевості”.


В процесі виконання науково-дослідницької роботи було визначено загальну твердість води з двох джерел титруванням трилоном Б в присутності індикатора еріохрому чорного. Визначено вміст йонів Са2+ та Mg2+ титруванням трилоном Б в присутності індикатора мурексиду.


- Лебідь Данііл, вихованець гуртка “Юний хімік” КЗ “Міський еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської ради, учень 11 класу Марганецької спеціалізованої школи № 2. Тема науково-дослідницької роботи “Визначення вмісту хлорид - йонів у питній воді різних джерел”.


Під час проведення дослідження було визначено кількісний вміст хлорид-йонів аргентометричним методом у питній воді з трьох різних джерел своєї місцевості.


Секція “Зоологія”


Сердюк Софія, вихованка гуртка “Загальна біологія” КЗ “Міський еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської  ради, учениця 11 класу Гуманітарної гімназії ім. Т.Г.Шевченка. Тема науково-дослідницької роботи ”Дослідження малакофауни річки Ревун з метою визначення екологічного стану”.


За результатами дослідження на дослідних ділянках р.Ревун виявлено  7 видів молюсків, які відносяться до 2 класів – Gastropoda  та Bivalvia.  Згідно з розрахунками по методиці С.Г. Ніколаєва отримали ІІІ клас якості води, β-мезосапробна зона. Відповідно до розрахунків по методикам Майера отримали індекс - 16, що також характеризує дану водойму як бета-мезосапробна зона, ІІІ  клас якості.    


Секція “Загальна біологія”


Бельтюкова Єлизавета, вихованка гуртка “Основи екологічної науково-дослідницької діяльності” КЗ “Міський еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської ради, учениця 11 класу Марганецької природничо-математичної школи № 11. Тема науково-дослідницької роботи “Інтенсивний спосіб культивування гриба гливи звичайної (Pleurotus ostreatus ) на соломі злакових з додаванням молочної сироватки різної концентрації”


Під час проведення дослідження ознайомилась з технологією культивування гриба гливи звичайної Pleurotus  ostreatus інтенсивним способом та з’ясували, що для підвищення врожайності найкращий результат показала солома злакових з додаванням 50% розчину молочної сироватки.


Під час проведення сесії слухачам сподобалися проведені он-лайн лекції  з неорганічної хімії: “Розчини, способи вираження концентрації рН”, “Закономірності зміни хімічних властивостей неорганічних сполук”, відео-досліди з неорганічної хімії.


За результатами навчання у Природничій школі учнівської молоді, підсумковими оцінками, за написанням контрольної роботи з базової дисципліни і захисту науково-дослідницьких робіт Сердюк Софію, ученицю 11 класу Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Г. Шевченка, було рекомендовано для участі у ІІІ етапі конкурсу - захисту науково- дослідницьких робіт учнів- членів Малої академії наук України у 2021 році.  


Лебідь Данііл отримав найвищі бали з базової дисципліни “Хімія”.