Меню

Документи

Вихованці та педагоги Дніпропетровського обласного

еколого-натуралістичного центру провели
патріотично-трудову операцію “Обеліск”


Щороку 08 травня в Україні проходять урочистості до Дня пам’яті та примирення, який установлений кілька років тому з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.


Кожен рік напередодні цієї знаменної дати педагоги та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) проводили низку виховних патріотичних та трудових заходів: готували літературно-музичні композиції, святкові концерти, з якими виступали в обласному шпиталі ветеранів війни, власноруч робили патріотичні святкові листівки, подарунки ветеранам, організовували в екологічній вітальні закладу тематичні виставки “Ніщо не забуте, ніхто не забутий”, “Цей великий День Перемоги”, “Пам’ять серця”, запрошували на зустріч з вихованцями учасників Другої світової війни та дітей війни, виїжджали до Меморіального комплексу “Дніпровський плацдарм”, що знаходиться на південній околиці с. Військового на місці форсування Дніпра радянськими військами, які визволяли м. Дніпропетровськ від німецької окупації, проводили покладання квітів біля Монументу Вічної слави, який створений в центрі міста як символ пам’яті і вдячності народу героям, які віддали життя за свою Батьківщину, патріотично-трудову операцію “Обеліск” по благоустрою території та пам’ятнику загиблого екіпажу бронепоїзду та інші виховні заходи.


В зв’язку із введенням карантинних обмежень проведення деяких виховних заходів поки що стало неможливим.


Але щорічно в травні напередодні Дня пам’яті та примирення педагоги та вихованці КЗО “ОЕНЦДУМ” організовують і проводять патріотично-трудову операцію по впорядкування і благоустрою території пам’ятного знака “Героїчному екіпажу легендарного бронепоїзда”, який розташований на території Південного вокзалу міста Дніпро.


В цьому році така операція була проведена 06 травня.


Кілька років тому біля пам’ятника були висаджені власноруч вирощені кущі бузку і квіти тюльпанів та ірису. Сьогодні це вже квітучий, затишний куточок, який перед святами приводиться до ладу силами педагогічного та учнівського колективів КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Плідно попрацювавши, дорослі і діти провели благоустрій та упорядкування території біля пам’ятного місця, після чого вшанували пам’ять загиблих героїв, які віддали життя за свою Батьківщину хвилиною мовчання, поклали квіти - тюльпани та нарциси, які були вирощені руками педагогів і юннатів на території КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Саме такі виховні заходи формують у дітей почуття національної гідності та громадянської свідомості, почуття патріотизму, поважне відношення до історичної пам’яті свого народу, підтверджуючи відомий вислів “Ніщо не забуте, ніхто не забутий” тому, що Герої живуть серед нас, поки ми їх пам’ятаємо.


Фотографії за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1rjRxtUWxmsLD2lwse-DhFlsAyVm41kgw?usp=sharing