Меню

Документи

Участь юннатів Дніпропетровщини у Всеукраїнському зльоті
юних дослідників-природознавців


З метою активізації роботи за сільськогосподарським напрямком, участі молоді у STEM-освіті з агробіологічного профілю, а також підтримки обдарованих і талановитих дітей в м. Київ, на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі – НЕНЦ), з 29 червня по 02 липня 2021 року відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (далі - Зліт) з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-22.


У заході взяли участь 5 здобувачів освіти закладів зальної середньої та вихованців закладів позашкільної еколого-натуралістичної освіти Дніпропетровської області з м. Кривого Рогу, Обухівської селищної та Зайцівської сільської рад.


Організатором участі учнівської делегації області у заході виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді“ (директор - Ю.Ф.Педан). Очолила делегацію Бурко С.М., керівник гуртка комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради.


Програма заходу була різноманітною, насиченою, пізнавальною та цікавою. У рамках Зльоту були проведені профорієнтаційні заходи з агробіологічного профілю, науково-практична конференція, виїзний практикум на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (далі - НУБіП), селекційного господарства та лабораторії Компанії “Сингента”, профільні майстер-класи, презентація професійної майстерності, екскурсії, хімічне реактив-шоу тощо.


В перший день відбувся обмін досвідом, під час учнівської науково-практичної конференції більше 30 учнів (вихованців) презентували свої науково-дослідницькі роботи та проекти. Відповідно до результатів, за високий рівень виконання та презентацію науково-дослідницької роботи Максімов Єгор, учень 10 класу комунального закладу “Криворізький Покровський ліцей” Криворізької міської ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, в секції агробіологія отримав грамоту за ІІІ місце.


30 червня учасники заходу відвідали НУБіП, де ознайомились з лабораторіями кафедр за аграрним напрямком, відвідали ботанічний сад та Голосіївську навчально-дослідну пасіку.


01 липня для учасників Зльоту було проведено навчальний практикум на базі селекційної станції компанії “Сингента” (м. Біла Церква, с. Вільшанка Київської області). Учасники заходу ознайомились із роботою станції, проведенням сучасних агрозаходів, застосуванням гербіцидів, способами визначення захворювань рослин, особливостями виведення нових сортів тощо.


02 липня відбулась екскурсія по виставкових об’єктах НЕНЦ. Вихованці відвідали акваріумно-тераріумний комплекс, куточок живої природи, Музей хліба та Зимовий сад, отримали цікаву інформацію та позитивні емоції для подальшого навчання.


Під час урочистого закриття Всеукраїнського зльоту юних дослідників- природознавців переможцям учнівської науково-практичної конференції за виконання та презентацію науково-дослідницької роботи вручили дипломи за призові місця. Всім учасникам (керівникам та вихованцям) заходу видали дипломи за успішне проходження курсу “STEM – освіта” з агробіологічного напряму.


Фотозвіт за посилнням:
https://drive.google.com/drive/folders/1UATtHiuciace5bVzzd1S2Fpaqh-L67rU?usp=sharing


Методист КЗО “Обласний
еколого-натуралістичний центр
дітей та учнівської молоді”                                                   Алла ІВАНУС