Меню

Документи

Серпневий форум “Освіта Дніпропетровщини 30:
вектори якості та успіху”


17 серпня 2021 року на Дніпропетровщині, на базі комунального закладу “Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу “Перлина Придніпров’я” Дніпропетровської обласної радиˮ, пройшов серпневий форум “Освіта Дніпропетровщини 30: вектори якості та успіху”.


На форум було запрошено керівників облдержадміністрації та облради, депутатів обласної ради, керівників органів управління сільських, селищних та міських рад, райдержадміністрацій, представників Дніпропетровського обкому профспілки працівників освіти і науки України, установ освіти та органів, з якими співпрацюють заклади освіти, керівників комунальних закладів освіти обласної ради, представників засобів масової інформації.


Роботу розпочали креативним танцювальним флешмобом “Ти у мене єдина”, з вітальним словом виступила Середня Валентина Григорівна – начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації.


Далі освітяни розійшлися по локаціях, що розташовувалися на свіжому повітрі на території закладу, для обміну думками та досвідом. Тут на учасників чекали виступи експертів, робота у групах, презентації та обговорення. Всього було визначено 9 локацій:
1. Освітня мережа (трансформація мережі закладів освіти області та зміна їх типів, забезпечення поступового формування змісту освіти для базової та профільної середньої освіти відповідно до компетентнісного підходу, громадське обговорювання змін тощо);
2. Профільна освіта (формування мережі ліцеїв академічного спрямування – зміна освітнього формату, виклики та ризики, шляхи формування позитивної думки громадськості тощо);
3. Опорний заклад (опорна школа – ефектність та ефективність, платформа успіху учня та вчителя, шлях від ідеї до результативності, ризики сьогодення тощо);
4. Якість і доступність освіти (забезпечення якості освіти в новій українській школі, рівний доступ до якісної освіти, пошук та залучення агентів змін, інтеграція навчальних предметів, індикатори та інструментарії оцінювання роботи вчителя та управлінця тощо);
5. Інституційні форми освіти (робота педагогічних колективів в контексті сучасних викликів, у тому числі пандемії, забезпечення різних форм освіти, у тому числі дистанційного, змішаного навчання, дотримання санітарного регламенту тощо);
6. Здобувачі освіти (підвищення мотивації здобувачів освіти, втілення в освітній процес новітніх технологій, забезпечення якості природничо-математичної освіти, результативність освітньої діяльності – ЗНО, підготовка фахівців нової генерації, залучення батьківської громадськості до освітнього процесу тощо);
7. Позашкільна освіта (невід’ємність позашкільної освіти від системи безперервної освіти, її розвиток в територіальних громадах, виклики сьогодення, шляхи розбудови позашкільної освіти тощо);
8. Освітяни (державно-громадське партнерство, сертифікація та атестація педагогічних працівників, робота ЦПРПП, вмотивованість вчителя, його моральне заохочення, прозорість діяльності педагогічних колективів, публічні обговорення та консультації тощо);
9. Освітнє середовище (створення комфортного освітнього середовища, формування інклюзивного середовища, психологічна підтримка освітнього процесу, кібербезпека, протидія булінгу, мобінгу тощо).


Представники комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Педан Юрій Федорович (директор) та Крикун Галина Віталіївна (заступник директора) працювали на локації “Позашкільна освіта”. Спілкувались з колегами, обговорили переваги, ризики, загрози та перспективи позашкільної освіти України та Дніпропетровщини.


Робота в групах завершилась і учасники перемістились до актової зали на панельну дискусію: “Аналізую. Вивчаю. Обмінююсь досвідом. Пропоную”.


На сцені виступили модератори кожної групи, презентуючи обговорення, проведене на локаціях.


Від локації “Позашкільна освіта” виступили модератори Гут Олена Анатоліївна, методист комунального закладу позашкільної освіти “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” та Долгова Медіна Джалалівна, методист комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка”. Вони креативно та енергійно презентували роботу локації, наголосивши на необхідності, пріоритетах позашкільної освіти та її різноплановості.


Далі учасники форуму прослухали виступ заступника голови облдержадміністрації Горб Ольги Валеріївни (державний експерт форуму), яка озвучила основні проблеми малокомплектних шкіл, формування мережі академічних ліцеїв, створення опорних шкіл, програму Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”, про те як зробити освітні заклади більш зручними та безпечними.


Перед учасниками форуму далі виступили начальниці управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Гиренко Лілії Анатоліївни та Пустової Марії Іванівни, депутатки Дніпропетровської обласної ради 8-го скликання, які говорили про виклики та ризики сучасної освіти.


Під час свого виступу Сиченко Віктор Володимирович, ректор комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпропетровської обласної ради, наголосив на необхідність співпраці між закладами вищої освіти та об’єднаними територіальними громадами у сфері кваліфікаційної підготовки педагогічних кадрів. Вручив сертифікати про підвищення кваліфікації учасникам заходу.


Далі виступив голова Дніпропетровського обкому профспілки працівників освіти і науки України Козорог Сергій Борисович (експерт форуму), відбулось підписання нової Угоди між Департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровським обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки, сторонами були озвучені пріоритетні напрямки співпраці, нові позиції Угоди, які будуть втілюватися в життя. Нагороджено кращих працівників профспілки почесними грамотами.


Наприкінці заходу виступив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Полторацький Олексій Володимирович (освітній експерт форуму). Говорив про сучасні проблеми формування мережі ліцеїв академічного спрямування, формування опорних шкіл в регіоні, питання вакцинації серед освітян. Проведено нагородження учасників форуму Грамотами та Подяками Міністерства освіти і науки України, а також за підсумками громадського голосування щодо розвитку освіти в територіальних громадах в групі департаменту освіти і науки облдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук “Освіта Дніпропетровщини: управління, освітній процес”.


Завершився форум. Україна входить в новий навчальний рік, він не обіцяє бути простим, але точно буде цікавим.


Підготувала
заступник директора
комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр
дітей та учнівської молоді”                                                            Галина КРИКУН


Фотозвіт:


1. Атрибути форуму

 


2. База проведення заходу

 


3. Флешмоб “Ти у мене єдина”

 


4. Вітальне слово Середньої В.Г. – начальника управління дошкільної,

позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 


5. Робота на локаціях

 


6. Початок панельної дискусії. Виступає Середня В.Г.,

позаду Полторацький О.В. директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації,

Горб О.В. - заступник голови облдержадміністрації

 


7. Підписання Угоди між Департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації

та Дніпропетровським обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки

 


8. Презентація локації Позашкілля

 


9. Нагородження учасників форуму Грамотами та Подяками Міністерства освіти

 


10. Отримання сертифікатів про підвищення кваліфікації.

Вручає Сиченко В.В. - ректор комунального закладу вищої освіти

“Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпропетровської обласної ради