Меню

Документи

Інформація
про проведення профільної стратегічної сесії
за участі педагогічних працівників в Дніпропетровській області
за темою: “Опорна школа – простір особистого зростання”
Всеукраїнського серпневого форуму “Освіта України 30
без бар’єрів: вектори якості та успіху”


Відповідно до листа №1/9-395 від 04.08.2021 Міністерства освіти і науки України 18-19 серпня 2021 року відбувся Всеукраїнський серпневий форум “Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху”, приурочений до 30-річчя Незалежності України. У рамках форуму було заплановано проведення регіонах профільних всеукраїнських стратегічних сесій за участі педагогічних працівників, на Дніпропетровщині відбулась всеукраїнська стратегічна сесія за темою: “Опорна школа – простір особистого зростання”.


Опорні школи – це заклади, де учням дають не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті, що є головною метою освітньої реформи “Нова українська школа”. Сьогодні опорні школи - це простір особистісного зростання. Сучасне обладнання, комп’ютерізація та діджиталізація, інклюзивність та безбар’єрність створюють найкращі умови для розширення світогляду учнів, їх гармонійного творчого та інтелектуального розвитку, виховання свідомих громадян України.

 

 


Учасниками даного заходу були керівники опорних шкіл, голови територіальних громад, керівники місцевих органів управління у сфері освіти, представники громадських організацій. В Дніпропетровській області налічується більше 50 опорних комунальних закладів загальної середньої освіти, створених на базі селищних рад.


Учасники всеукраїнської сесії мали змогу ознайомитися із роботою Слобожанського ліцею Слобожанської селищної ради Дніпровського району - Локація “Старша профільна школа: кроки до становлення”. Зустрічав учасників Всеукраїнського серпневого форуму КАМІНСЬКИЙ Іван Миколайович, голова Слобожанської селищної ради, ВУСИК Світлана Миколаївна, заступник голови Слобожанської селищної ради та ШЕРЕМЕТ Микола Олександрович, начальник гуманітарного відділу.


Друга локація за напрямком “Нова школа у нових громадах” передбачала ознайомлення із роботою початкової школи Слобожанського ліцею Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області.


Далі до уваги педагогічної спільноти була представлена презентація роботи комунального закладу освіти “Магдалинівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів” Магдалинівської районної ради Дніпропетровської області (опорна школа) - Локація “Освітній заклад успішних, здорових і щасливих дітей”.


Учасники наради відвідали комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр Магдалинівськї селищної ради - Локація “Інклюзивно-ресурсний центр для кожної особливої дитини”.


Не залишились позаувагою і заклади позашкільної освіти та спорту. Локація “Дитячо-юнацька спортивна школа як простір успішності та командної роботи”, де була представлена робота комунального закладу позашкільної освіти “Дитячо-юнацька спортивна школа” Магдалинівської селищної ради. У Всеукраїнському серпневому форумі гостино зустрічали гостей ДРОБІТЬКО Володимир Анатолійович, голова Магдалинівської селищної ради та ПОПОВИЧ Наталія Олексіївна, начальник відділу освіти Магдалинівської селищної ради.


Відвідали освітяни славетний Петриківський район. Шедеври мистецтва Петриківського декоративного розпису занесені до спадщини ЮНЕСКО, орнаменти “петриківки” багаті символікою, що має захищати людей від горя і зла. Традиції і символіка живопису передаються та вдосконалюються від одного покоління до іншого та є безперервною культурною традицією Подніпров’я.


Зустрічали учасників Всеукраїнського серпневого форуму КОВАЛЕНКО Наталія Іванівна, голова Петриківської селищної ради та КОВАЛЕНКО Наталія Володимирівна, начальник управління освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради. Презентація громади відбулася за такими локаціями:
“Формування ефективної мережі закладів освіти в територіальній громаді – досвід трансформації” Ознайомлення із роботою комунального закладу освіти “Петриківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів” Петриківської районної ради Дніпропетровської області (опорна школа);
Локація “Реалізація права на освіту для дітей з особливими освітніми потребами шляхом створення інклюзивно-ресурсних центрів”. Ознайомлення із роботою комунальної установи “Петриківський інклюзивно-ресурсний центр “ПІРАМІДА” Петриківської селищної ради.
У вечері всі учасники форуму милувалися чудовою Січеславською Набережною, Фестивальним причалом, відбулась дивовижна прогулянка на катері по Дніпру.


На другий день учасники Всеукраїнського серпневого форуму зібралися в конференцзалі за круглим столом Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Відкрила засідання СЕРЕДНЯ Валентина Григорівна, начальниця управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти, яка в своєму виступі наголосила, що забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти є одним з пріоритетних завдань освітньої галузі Дніпропетровської області. Якість і доступність освіти має бути забезпечена державою від маленького села до великого міста. У великих містах, безумовно, існує широкий вибір закладів загальної середньої освіти, досягти ж успіху у цьому питанні на території сільської місцевості покликані опорні школи.


З вітальним словом до профільної стратегічної сесії “Опорна школа – простір особистісного зростання” Всеукраїнського серпневого форуму “Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху” звернулася ГОРБ Ольга Валеріївна, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, яка побажала всім учасникам форуму змістовної, плідної праці та втілення родзинок досвіду Дніпропетровщини в питаннях виконання освітньої реформи “Нова українська школа” в своїх регіонах.


Було проведено включення профільної стратегічної сесії “Опорна школа – простір особистісного зростання” Всеукраїнського серпневого форуму “Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху” до загального Всеукраїнського форуму, що відбувається в очній формі в Києві та Телемосту під головуванням Міністра освіти і науки України.


В другій половині дня відбувся переїзд до Солонянської селищної ради і знайомство із роботою комунального закладу освіти “Солонянське навчально-виховне об’єднання “Солонянська середня загальноосвітня школа № 1 І – ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти” (опорний заклад) Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та інклюзивно-ресурсного центру. Локація “Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи”.


При підведенні підсумків роботи профільної стратегічної сесії “Опорна школа – простір особистісного зростання” Всеукраїнського серпневого форуму “Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху” всі учасники одностайно відмітили високий рівень розвитку опорних шкіл сільської місцевості на Дніпропетровщині. В виступах більшості присутніх прозвучало, що опорна школа – основа успішної децентралізації, шлях до нової освіти, яка має надати учням різноманітні освітні послуги, які дозволять безперервно учитися, забезпечить отримання якісної освіти, яка найповніше відповідала б потребам сучасності та професійним здібностям.


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                               Тетяна КОНДРАТЬЄВА