Меню

Документи

ЗВІТ
про відзначення
Дня Державного Прапора України
та 30-ї річниці Дня незалежності України
в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”


19-20 серпня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан) було проведено заходи, бесіди, вікторини та конкурси, присвячені святкуванню Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України.


Вихованці гуртків “Писанкарство” (керівник Немкова О.В.), “Юні кролівники”, “Юні квітникарі” (керівник Стасенко А.В.) та “Природа рідного краю” (керівник Раковець О.С.) були залучені до участі в заходах, дізналися про історію свята, важливість вшанування багатовікової історії українського народу, поваги до державних символів України. Прослухали бесіди, присвячені Дню Державного Прапора України, читали вірші, розгадували кросворд та вікторини про символи нашої країни. А також ознайомились з цікавими фактами про нашу державу, мову, становлення незалежності.


Прапор — це державний символ,
Він є в кожної держави,
Це для всіх — ознака сили,
Це для всіх — ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм,
Синє — небо, жовте — жито,
Прапор свій оберігаєм,
Він — святиня, знають діти.


Національний прапор України – синьо-жовтий прапор. Він має давнє походження. Поєднання цих кольорів зустрічається на гербах і прапорах нашого славного народу не лише за часів козацької вольниці, а й значно раніше — за княжої доби.


Державний прапор – одна з офіційних емблем держави, яка символізує її суверенітет.


Чому саме ці кольори вибрано для нашого прапора?


Жовтий колір — це колір пшеничної ниви, колір зерна, що дарує життя усьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця.


Синій (блакитний) — це колір чистого ясного мирного неба, де живе жовтогаряче сонце. А ще це колір цариці води, без якої не визрів би й не заколосився хліб.


Отже, колір жовтий — колір хліба, а синій — це колір неба, миру.


Тому, мабуть, народ України й обрав поєднання цих кольорів для свого національного прапора.


Державний прапор постійно майорить на будинках Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад народних депутатів, у святкові дні на будинках міністерств та відомств, інших державних і громадських організацій, установ та закладів.


Синьо-жовтий Державний Прапор України піднімається під час відкриття міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній. Він — символ міцності та незалежності держави України.


Також до Дня Державного Прапора України та 30 річчя незалежності України діти намалювали плакат, виготовили поробки і підготували музичний номер – сестри Барко (вихованці гуртка “Писанкарство”) виконали а капела народну пісню “Пчілка” для вихованців закладу.


На завершення заходу педагоги ознайомили дітей з українськими прислів’ями та приказками. З сумом згадали загиблих героїв України, які не шкодували свого життя у відстоюванні нашого суверенітету ні в давнину, ні зараз, у запеклій боротьбу за цілісність нашої держави на сході Країни.


Для юннатів гуртків “Природа рідного краю” та “Юні кролівники” було проведено майстер-класс по виготовленню композицій з природних матеріалів. В ході творчого процесу обговорювали також знакові рослини, рослини-символи України, які здавна цінують у нас на Батьківщині. А саме дуб, калина, чорнобривці, верба.


Святкування Дня прапора та Дня незалежності України в нашій установі спонукає дітей до роздумів над власним внеском у розвиток і становлення України, плекає патріотичні почуття та гордість за державу і за українців – нескорений народ у боротьбі за незалежність.


Фотоматеріали за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1lRw1xNUmzgdJqc0FGFVeWspwihaWKcL0?usp=sharing


Підготували
керівники гуртка
комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”:


Олена НЕМКОВА
Ольга РАКОВЕЦЬ
Анастасія СТАСЕНКО