Меню

Документи

Про вшанування пам’яті жертв голодоморів
в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”


Комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) з 22 по 28 листопада 2021 року проводились інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років. У заходах брали участь вихованці гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ”.


День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Виховання справжнього патріота та громадянина держави України неможливе без розуміння подій минулого. Голодомор 1932-1933 років бува наймасштабнішим і найболючішим в сучасній історії нашої держави, спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 мільйонів українців.


В гуртках проведено тематичні бесіди та масові заходи з метою висвітлення цієї скорботної сторінки історії. Вихованці пригадали події давнини, обговорили причини та умови виникнення голоду. Пригадали “Закон про п’ять колосків”, який передбачав судову репресію за розкрадене колгоспне й кооперативне майно “розстріл з конфіскацією всього майна і з заміною за пом’якшувальних обставин позбавленням свободи … з конфіскацією всього майна”. З 1932 до 1940 років по цьому закону засуджено 182 173 особи. Зокрема, засуджували дітей, що намагались знайти хоч якусь їжу.


Керівники гуртків оформили фотовиставки в кабінетах та коридорах закладу, підготували майстер-класи для вихованців по виготовленню колосків пам’яті та квітки-незабудки, яка є символом пам’яті і нагадує нам про страшні події минулого століття.


Вихованці гуртків виготовляли стіннівки, розказувала про своїх родичів, які стали очевидцями тих часів, переглядали відео-презентації (з урахуванням карантинних обмежень та вікових особливостей. Уявляли себе на спустошеному полі в пошуках колосків, лободи та кропиви, адже завдяки цим рослинам тогочасні діти мали надію вижити.


Проведено інформування дописувачів сторінки “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” в соціальній мережі Facebook закладу щодо акції “Запали свічку” та щодо хвилини мовчання, запрпоновані фото та відеоматеріали для ознайомлення.


Кожну українську сім’ю так чи інакше зачепила трагедія голодомору. Голод був частиною нищення української нації. Історична пам’ять формує наше світосприйняття та дозволяє самоідентифікувати себе як українців.


Будьмо гідні. Пам’ятаймо.


Фотоматеріали за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/14PXlRNbMqRGwIUZcO1a2ardDUFl6zCgQ?usp=sharing


Підготувала
Заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                      Галина КРИКУН