Меню

Документи

Звіт
про проведення виховного заходу в рамках
Великого зимового обліку птахів


12 січня 2022 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) організовано та проведено екскурсію по вивченню птахів, присвячену Великому зимовому обліку птахів (Christmas Bird Count), який традиційно проводять щороку в останні вихідні січня.


У заході приймали участь вихованці гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №76” та  комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс №57” Дніпровської міської ради (фото 1).


Захід проводився з метою ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів України та Дніпроптеровщини, з’ясування їх чисельності. Ці птахи потребують нашої допомоги – підгодівлі в сильні морози (фото 2, 3, 4).


Діти, в супроводі керівників гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” (Радзіковської Лілії, Раковець Ольги) та голови Дніпровського осередку Товариства охорони птахів Чегорки Петра Тимофійовича познайомилися з зимуючими птахами нашого краю, спостерігали за допомогою бінокля за їх пересуванням, кількістю  та поведінкою (Фото 5).


Облік птахів розпочався на території нашого центру, де зафіксували наступних птахів: сойка, ворона сіра, грак звичайний, дятел малий.


Наступна локація спостережень: прибережна територія біля Монастирського острову парку культури та відпочику ім.Т.Г.Шевченка (фото 6), там спостерігали: крижнів, мартина звичайного в зимовому оперенні, мартина сріблястого.


Петро Тимофійович провів тематичну бесіду з гуртківцями, познайомив з спеціальною літературою, визначниками птахів, а також провів вікторину, найактивніші учасники якої отримали примірники журналу “Птах” (фото 7). Керівники гуртків також отримали методичні матеріали. Дорогою до наступної локації , голуб сизий.


Остання зупинка нашого заходу була біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам – “Вибух пам'яті”. Там до нас приєднався відомий дніпровський бьордвотчер Пол Бредбієр, який близько 20 років тому переїхав з Великобританії до України та активно спостерігає птахів нашої області. Він розповів юннатам про своє захоплення та цікавих птахів, яких зустрічав під час своїх подорожей різними країнами світу. Гуртківці уважно слухали, проявляли цікавість та задавали питання стосовно орнітології (фото 8). Всі разом відправились ближче до річки де спостерігали ( фото 9, 10): крижнів та  мартинів звичайних.


Незважаючи на несприятливі погодні умови (сильний холодний вітер), вдалося побачити типових представників зимової орнітофауни міста. Наступного року ми продовжимо спостереження за зимуючими птахами. Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1xR4cKhaP5Iv9ZWlxdsnW3t-wgFojFcML?usp=sharing


Підготували керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”:
Радзіковська Л. О., Раковець О. С.