Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведена зимова сесія обласної
Природничої школи учнівської молоді


12-13 січня 2022 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан), була проведена зимова сесія для учнів обласної Природничої школи (далі-Школа) по секціях: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.


Участь в сесії взяло біля 130 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Павлограда та об’єднаних територіальних громад: Вербківської, Верхньодніпровської, Могилівської (філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”), Межівської, Обухівської, Петропавлівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської ОТГ.


Освітній процес у Школі під час проведення зимової сесії відбувався в он-лайн режимі на базі Дніпровського національного університету ім.О. Гончара (ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара), Українського державного хіміко-технологічного університету (ДВНЗ “УДХТУ”), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ) та КЗО “ОЕНЦДУМ”, за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану проведення, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.


Для юних психологів було проведено лекційно-тренінгове заняття “Пам’ять як психічний процес. Характеристика пам’яті людини”. З захопленням і професійною майстерністю майбутнього психолога учні вивчали методику “Визначення обсягу короткочасної зорової пам’яті”, виконували тест на визначення причин, які впливають на продуктивність пам’яті.


Слухачі секції сучасних біотехнологій, яка працювала на базі ДВНЗ “УДХТУ”, прослухали лекцію “Застосування біохімічної очистки стічних вод на підприємствах харчової та фармацевтичної промисловості” (викладач Світлана Гармаш, доцент кафедри охорони праці та БЖД ДВНЗ “УДХТУ”). Активну участь брали учні у виконанні практичної роботи “Розрахунок радіального аеротенту та визначення дози активного мулу для ефективної очистки стічної води на комбінаті харчових концентратів” (викладач Світлана Гармаш).


Юні екологи вивчали біорізноманіття екосистем на прикладі території Дніпропетровської області (викладач Борис Барановський, кандидат біологічних наук, науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара). Під час занять здобувачі освіти дізналися, що біологічне різноманіття – найважливіша складова частина життя на нашій планеті. У його збереженні на першому місці стоїть охорона рослинного світу.


Учні секції флористики та зеленої архітектури взяли участь у проведенні майстер-класу по виготовленню новорічних композицій з гілок ялинок “Новорічний сувенір” (викладач Ірина Кривуля, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”), прослухали лекції: “Ботанічні сади як об’єкти садово- паркового мистецтва”, “Знайомство з ботанічним садом ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара” (викладач Ірина Зайцева, професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара).


Учні секції біології працювали за темою “Опорно-рухова система людини: скелет та м’язи” (викладач Олена Хоменко, доцент кафедри біохімії та фізіології ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара).


На базі ДДАЕУ відбулася сесія секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії, під час якої учні прослухали цікаві лекції з основ агротехніки: “Інтегрований захист сільськогосподарських рослин від бур’янів, хвороб, шкідників”, “Біологізація рослинництва” (викладач Марина Котченко, доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).


Юні ветеринари ознайомилися з темами: “Патоморфологічні зміни за інфекційних хвороб” (викладач Надія Зажарська, доцент кафедри ветеринарних хвороб та санітарної експертизи ДДАЕУ) та “Клітина як елементарна біологічна система” (викладач Володимир Зажарський, заступник декана факультету ветеринарної медицини ДДАЕУ).


Учні секції хімії вивчали тему “Розрахунки за законом об’ємних відношень газів” та розв’язували задачі на ходові суміші (викладач Лариса Сидорова, доцент кафедри аналітичної хімії ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара).


Для учасників всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.


Фотографії та матеріали лекторів знаходяться за посиланнями:
https://drive.google.com/drive/folders/1wFxG7hiIMUEYnIzoZyhpb38kMmwrrzFv?usp=sharing
та

https://drive.google.com/drive/folders/1yd0wapq4EMmWGTWB6spVwOesfztDOI5g?usp=sharing


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ ”                                                                  Тетяна КОНДРАТЬЄВА