Меню

Документи

Про результати обласного конкурсу
“Новорічна композиція”


Щороку комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) проводиться обласний конкурс “Новорічна композиція”.


Цього року конкурс проводився за номінаціями “Стилізована ялинка”, “Новорічна композиція” та “Новорічний вінок”. В зв’язку з карантинними обмеженнями та непростою епідеміологічною ситуацією більшість робіт надходили поштою. На розгляд журі було представлено 493 роботи з найвіддаленіших куточків Дніпропетровської області (54 об’єднаних територіальних громади), майже половина з яких стали переможцями. 19 робіт надіслано для участі у Всеукраїнському конкурсі “Новорічна композиція”.


Цьогоріч в номінації “Новорічна композиція” представлено багато яскравих композицій з будиночками (святкове подвір’я), зимовими пейзажами, які вирізняються деталізацією.


Традиційно українці прикрашали оселю плетеними з пшениці дідухами, можливо саме тому збільшилась кількість робіт, плетених з соломи, лози та газетних трубочок (дідух, різдвяні вінки, плетені композиції, Дід мороз).


Цього року досить багато красивих творчих робіт, в’язаних з ниток (в’язані вінки, в’язані елементи на ялинках та вінках, в’язані ялинки, скандинавські гноми). Окрім того, діти шили та вирізали з фетру тварин та рослинні елементи, створюючи гарні, унікальні композиції, вінки та ялинки.


Вирізняються своєю самобутністю роботи, виготовлені з природного матеріалу (ялинки, вінки, композиції), учасники використовували шишки, різні горіхи та спеції, сушені ягоди та фрукти, сухоцвіт декоративних та дикорослих рослин, кори та пір’я. Треба віддати належне учасникам та їх керівникам, які уміло використовували та комбінували декоративні елементи, створюючи роботи в різних номінаціях та техніках.


Учасники представили роботи, виготовлені з мила (букети та композиції) які мають не лише естетичний вигляд, але й дивовижний аромат; тіста (пряничні будиночки та пряники).


Перерахувати їх важко, але треба відмітити професійність педагогів та вихованців, які щоразу знаходять нові форми та засоби передачі святкового настрою. Їх творчість радувала відвідувачів виставок, які були організовані з метою презентації кращих робіт на базі департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Фото з виставок можна переглянути за посиланнями:
https://www.facebook.com/DNIPROchannel9/videos/611838610082791 
https://drive.google.com/drive/folders/1_Jq_uZqzfB4oemC7-Bve9kjkSVVhO2ND?usp=sharing 


Підготувала
заступник директора
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                             Галина КРИКУН