Меню

Документи

Тридцять п’ять світанків із одного вікна
Як ми готувалися до Всеукраїнського юнацького фестивалю “В об’єктиві натураліста”

за темою “Дива природи. Явища навколо нас”


Останні три роки наша сім’я живе у квартирі на дев’ятому поверсі. Наші вікна виходять на південь та схід, тому щоранку ми бачимо, як сходить сонце.


Світанок – одне з найкрасивіших природних явищ. Щодня ми із захопленням спостерігаємо за тим, як Сонце з’являється над горизонтом і руки самі тягнуться до фотоапарата.


Іноді, коли я прокидалася рано і бачила за вікном надзвичайно гарний світанок – я його фотографувала. Робила кілька кадрів, спостерігаючи зміну картинок на небі від світла, що ледь з’являється, до повної появи сонця. Перед сходом сонця, на світанку, кольори мають дуже ніжні відтінки червоного, бордового, жовтого, помаранчевого, зеленого та фіолетового кольорів.


Спостерігаючи та фотографуючи це явище практично щодня, ми з сестрами помітили чимало цікавого. Наприклад, що місце сходу Сонця змінюється в залежності від пори року. Влітку сонце сходить значно північніше, ніж навесні. У день зимового сонцестояння точки сходу та заходу сонця найближче до напрямку на південь, а в день літнього сонцестояння вони найближче до півночі.


Таким чином у нас накопичилося чимало світлин – моїх та бабусиних. Це світанки, сфотографовані з нашого вікна в місті Дніпро за останні три роки.


В жовтні 2021 року була оголошена тема Конкурсу “В об’єктиві натураліста” – “Дива природи. Явища навколо нас”.


Ми спостерігаємо за сходом сонця, цим дивом природи, практично щодня, тому виникла ідея зібрати найкращі фото та зробити відеоролик спостережень, який ми назвали “Тридцять п’ять світанків із одного вікна”.


Разом із Оленою Валеріївною, керівником гуртка “Основи комп’ютерного моделювання з хіміко-біологічним нахилом”, ми зробили цей ролик у відео редакторі Movavi.


Дарія Барко,
вихованка гуртка “Основи комп’ютерного моделювання
з хіміко-біологічним нахилом” (керівник Немкова О.В.),
учениця 7-го класу “НВК № 36” Дніпровської міської ради


Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=AjvLFvbXHZU&t=6s