Меню

Документи

Дбаймо про благоустрій своєї громади разом!
Час діяти, світ потребує свідомих громадян!
Екодружній спосіб життя врятує світ!


Таку назву має новий освітній проєкт, над яким працювали могилівські ліцеїсти 5-8 класів, юннати філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради “Шафран”.


Кількість відходів людської діяльності стала загрозливою. Вміння використати ці відходи, переробити їх стало необхідними навичками для сучасної людини. Навчання роздільному збиранню в Україні має надзвичайно важливе значення для успіху нової політики у галузі поводження з відходами, зокрема на рівні територіальних громад.


Над розробкою проєкту працювали керівник гуртка філії Ніколаєнкова Ольга та Перетятько Олена, завідувачка КЗК “Могилівська сільська бібліотека” у співпраці з вчителями Могилівського ліцею ім. І.М. Шишканя та спеціалістами сільської ради і комунального підприємства “Джерело”.

 


Два місяці проводилась пропагандистська, дослідницька і творча робота. Розроблений паспорт учасника проєкту допоміг дітям разом з родиною приєднатись до важливої мети: пропагувати в сім’ї, школі, серед населення екодружній спосіб життя, за чисте довкілля нашої громади, вчитись культурі споживання, економії води, енергії та сировини, сортуванню сміття, використанню вторинної сировини.


За цей час було зібрано чимало інформації по темі. Проведено анкетування “Життя в стилі ЕКО”, учнівську конференцію “Ми не останні на Землі” та екологічні заняття.


У виконанні завдання зібрати інформацію про технології сортування і переробки відходів вихованцям допомогли літературні джерела, яким забезпечена філія “Шафран” та сільська бібліотека.


Керівництво Могилівської сільської територіальної громади, сільський голова Дружко Валерій Володимирович, з часу створення громади, розглядають проблему відходів як надзвичайно важливу для екологічної безпеки та сталого розвитку громади.


Вивчити роботу в громаді по збору, вивозу і утилізації сміття активним п’ятикласникам допомогли спеціалісти громади Барабаш Ірина, Ільченко Оксана, Демченко Марина, Смоляга Оксана.


В планах сільської громади досить актуальним стоїть питання організації сортування сміття і використання вторинної сировини, а також бажання долучити до даної питання і інші громади Дніпровського району, адже найбільш ефективними стануть колективні зусилля у вирішенні проблеми з побутовими відходами.


Доброю справою завершилась співпраця юннатів з керівництвом комунального підприємства “Джерело” – розпочато збір макулатури в громаді та акцію “Даєш нове життя паперу”.


Комунальне підприємство “Джерело” стоїть на шляху розширення послуг для громадян, має на меті поповнення автомобілями для вивозу сміття та баками для різних видів відходів. Консультативну допомогу і підтримку учасникам проекту надали керівник комунального підприємства “Джерело” Повіренна Олена, бухгалтер Палагєєва Тетяна та Гречка Лілія.


Потужні зміни, які покращують якість життя, здатні робити спільні дії суспільства із соціально-відповідальним бізнесом, а також у важливій справі роздільного збирання упаковки і навчанні кращих практик поводження з відходами, впроваджуючи екодружній спосіб життя. Навчання роздільному збиранню в Україні має надзвичайно важливе значення для успіху нової політики у галузі поводження з відходами як на рівні громад, що будуть зобов’язані налагодити у себе на території роздільне збирання відходів, так і на рівні окремих компаній, що очікують прийняття Нового рамкового закону "Про відходи" та галузевого закону про "Упаковку і відходи упаковки", де буде закріплено принцип Розширеної відповідальності виробника як обов’язковий.


Планета у нас одна, тож діяти свідомо потрібно вже зараз, поширюючи культуру сортування відходів й екологічно використовуючи ресурси нашої Землі.


Юннати філії “Шафран” ознайомились з мапою пунктів прийому вторинної сировини в Україні, знайшли екологічний сайт Царичанського  району, підготували інформаційні вісники, листівки, виставку плакатів і виробів з вторинної сировини.


На презентації підсумків проєкту “Екодружній спосіб життя врятує світ” семикласники Петречко Андрій та Філяровська Валерія проголосили підготовлене звернення до депутатів громади та впевнено заявили: “Ми ставимо перед собою амбітні завдання: притримуватись стилю життя, що зберігає навколишнє середовище. Тому ми активно взяли участь у проєкті і успішно втілили його в життя”.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/13IQ9UZRGOOBSvZmKTZXc3gvIAE-TA4Tc?usp=sharing


Ольга Ніколаєнкова, керівник гуртка філії
комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді” “Шафран”