Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведено обласний семінар

для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму


Новий навчальний рік в позашкільному еколого-натуралістичному освітньому просторі Дніпропетровщини розпочався з проведення установчого обласного семінару для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму за темою “Заклад позашкільної освіти – територія соціального партнерства”.


Захід був проведений 7 вересня поточного року в дистанційному режимі з використанням платформи ZOOM. Модератором семінару виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі-КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан).


Семінар відкрив директор КЗО “ОЕНЦДУМ” Ю.Ф. Педан, який підвів підсумки роботи профільних закладів позашкільної освіти Дніпропетровської області в умовах воєнного стану, коли вони в умовах збройної агресії російської федерації продовжували активно працювати, організовуючи освітній процес, в переважній більшості, в режимі онлайн, а також приділяли важливу увагу вихованню, розвитку творчих здібностей дітей та учнівської молоді, забезпечуючи їх змістовне дозвілля та психологічну підтримку.


Крім того, вони ефективно займалися громадянським вихованням дітей та молоді, організовуючи національно-патріотичні, еколого-патріотичні заходи, благодійні, волонтерські акції тощо.


Також він висловив подяку керівникам СЮН/ЕНЦ за змістовну роботу впродовж літнього канікулярного періоду. В зв’язку з відсутністю освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти області в літній період надзвичайно важливу роль у підтримці дітей та родин внутрішньо переміщених осіб, проведенні різноманітних виховних заходів для різних верств населення відігравали саме заклади позашкільної освіти, зокрема еколого-натуралістичного напряму, які стали на місцях осередками для організації змістовного дозвілля, відпочинку, навчання та психологічної підтримки дітей, молоді, батьків.


Директор КЗО “ОЕНЦДУМ” ознайомив присутніх з основними інформаційно-методичними матеріалами Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо організованого початку 2022/2023 навчального року в закладах освіти відповідно до сучасних реалій.


Працівники обласного методичного кабінету КЗО “ОЕНЦДУМ” висвітлили перед учасниками семінару наступні питання:
- Основні засади організації і проведення методичної діяльності за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти в поточному році (Майборода І.О.);
- Особливості проведення освітнього процесу в ЗПО в новому навчальному році. Програмне забезпечення творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю (Крикун Г.В.);
- Діяльність обласної Природничої школи учнівської молоді в новому навчальному році. Організація участі здобувачів освіти у всеукраїнських заходах для обдарованої молоді (Кондратьєва Т.В.);
- Планування основних напрямків дослідницької діяльності в галузі сільського, лісового господарства, квітникарства та озеленення в 2022-2023 н.р. (Іванус А.В.);
- Організація роботи профільних ЗПО області щодо участі в екологічній та практичній природоохоронній діяльності в І півріччі 2022-2023 н.р. (Григор’єв Д.В.);
- Аналіз проведення літнього оздоровлення в ЗПО області. Організаційно-масова робота еколого-натуралістичного напряму в новому навчальному році (Шпітько Н.С.).


В практичному модулі з доповіддю “Заклад позашкільної освіти – територія соціального партнерства” виступив Владислав Журавель, завідувач філією КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”. Він висвітлив питання організації співпраці філії з провідними громадами району, проведення спільних суспільно-корисних, екологічних, національно-патріотичних заходів: акцій, трудових операцій, проєктів.


Філія КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” також виконує координаційно-методичну функцію стосовно розвитку позашкільної та позакласної екологічної освіти і виховання в закладах загальної середньої та дошкільної освіти Царичанської, Китайгородської та Могилівської об’єднаних територіальних громад, де працюють гуртки філії. Здійснення координаційно-методичної роботи з еколого-натуралістичного напряму в цих ОТГ сприяє підвищенню ефективності роботи в куточках живої природи, покращенню зовнішнього та внутрішнього озеленення території закладів освіти; підготовці школярів до професійної діяльності в різних сферах, підвищення рівня їх дослідницької підготовки, змістовному проведенню еколого-природоохоронних організаційно-масових заходів, залученню учнів до участі в обласних та  всеукраїнських творчих та інтелектуальних конкурсах.


В рубриці “Відкритий мікрофон” директори ЗПО доповіли про організацію роботи своїх установ по підготовці до нового навчального року, озвучили проблемні питання в проведенні освітнього процесу, тарифікації педагогічних працівників в 2022-2023 н.р. та утриманні матеріально-технічної бази під час дії воєнного стану,


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1esP0QfytmD8BT3fetICbXjebF6eDpJ0N?usp=sharing


Інна Майборода, заступник директора
з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”