Меню

Документи

Інформація щодо участі колективу КЗО “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської області” у диктанті національної єдності


Щорічно, 09 листопада, українці у всьому світі відзначають День української писемності та мови.


Це свято започаткували ще у 1997 р., коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”.


Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.


09 листопада, у День української писемності та мови, в Україні проводять традиційний Радіодиктант національної єдності. Колектив комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської області” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій Педан) вирішив долучитись до написання диктанту. Адже мова – це самоідентифікація української нації. Людина вдосконалює свої знання протягом життя, тим більше педагог, тому подібні заходи дозволяють об’єктивно оцінити свої знання та вдосконалити їх, сприяють єднанню та консолідації української нації, наближають нас до такої бажаної перемоги над ворогом.


Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця і режисерка, член Українського ПЕНу (“ПЕН-клуб” – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів) Ірина Цілик. Читала текст народна артистка, Герой України, Ада Роговцева.


Було непросто, адже довелось переміститись у безпечне приміщення (лунала тривога), подекуди зустрічались незнайомі слова, замислювались над синтаксисом та вживанням подвоєння в деяких словах. Але ми впорались!


Дискутували після завершення диктанту, обговорюючи певні проблеми. Наша мова – бездонна криниця, вдосконалення знання мови – необхідна умова нашого суверенітету, риса освіченої людини, умова існування українців як нації.


Маємо надію на гарні результати та готові долучитись наступного року, але задіяти ще більше людей та вихованців, адже сподіваємось, що наступний диктант відбудеться у вільній від окупантів, незалежній та соборній Україні!


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1UOY-MlKqII0VHv3HGBWJn6UILUryET6F?usp=share_link


Підготувала                     
заст. директора КЗО “ОЕНЦДУМ” ДОР                      Галина КРИКУН