Меню

Документи

В Дніпропетровській області пройшов конкурс юних натуралістів
за напрямом “Квітникарство та озеленення”


Одним з головних напрямів роботи закладів освіти області є проведення організаційно-масових заходів та практичних дій по озелененню та благоустрою територій освітніх установ, а також парків, скверів, інших зон відпочинку в населених пунктах області.


Загальним підсумком проведення дослідницької роботи закладів освіти з квітникарства в закритому і відкритому ґрунті, з озеленення та ландшафтного дизайну є участь в обласному конкурсі юних натуралістів за напрямом “Квітникарство та озеленення”, який традиційно проводиться комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді ”Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) у вересні-жовтні кожного року.


В останні роки через карантинні обмеження щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19, а в 2022 році ще й через введення воєнного стану в Україні - конкурс проводиться заочно.


В 2022 році роботи юних квітникарів журі, до складу якого входили фахівці КЗО “ОЕНЦДУМ” та науковці Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, оцінювали за номінаціями:
“Ландшафтний дизайн” (проєкти з озеленення);
“Досліджуємо кращий сорт” (дослідницька робота з квітникарства);
“Квітковий розмай” (робота з внутрішнього озеленення).


Участь в конкурсі взяли 24 здобувача освіти закладів освіти з 16 територіальних громад. Незважаючи на нестабільну ситуацію у регіоні, постійні обстріли деяких територіальних громад, вимкнення електроенергії, діти підготували та презентували свої роботи. Учасники представили на розгляд журі свою діяльність по створенню в освітніх закладах комфортного середовища з використанням кімнатних квітів, ландшафтних композицій, з постановки різноманітних дослідів, як в закритому, так і в відкритому ґрунті.


Цікаву роботу в номінації “Ландшафтний дизайн” представили вихованці комунального закладу “Нiкопольський мiський еколого-натуралiстичний центр” (керівник Кокнаєв Сергій. Олексійович), здобувачі освіти комунального закладу “Нікопольський фаховий педагогічний коледж” Дніпропетровської обласної ради”. Вони презентували на розгляд журі проєкт зі створення рокарію (кам’янистого саду) “Острови серед моря”. Протягом 2020-2022 року юннатами було висаджено різноманітні хвойні рослини (ялівці, туї, сосни), створено кам’яні “острови”, які укріплені рослинами різноманітних седумів та вербейника. Частина рослин була вирощена самостійно юннатами закладу шляхом живцювання. Проект та результат роботи можна побачити на фото 1-3.


В номінації “Досліджуємо кращий сорт” вихованка комунального закладу “Марганецький міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”, учениця 9 класу комунального закладу “Ліцей № 9” Марганецької міської ради, Сомова Аделіна провела дослідження та представила актуальну та дуже цікаву роботу про вплив перекису водню (Н2О2) на ріст і розвиток Рhalaenopsis (орхідеї) (керівник Басанська Владлена Дмитрівна). Систематично проводилось обприскування рослин дослідної групи розчином перекису водню. Як з’ясувалось, обробка орхідей продовжує період цвітіння рослин майже на тиждень та покращує загальний вигляд рослини. Але треба бути обережним: занадто часте обприскування може істотно розслабити імунну систему орхідеї та зменшиться її захист. Дослідні рослини на фото 4-5.


Чугунова Софія, учениця 11 класу комунального закладу “Нікопольський природничо-математичний ліцей № 26”, вихованка гуртка “Юні квітникарі” комунального закладу “Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр” Нікопольської міської ради (керівник Захарченко Ольга  Василівна), представила змістовну роботу в номінації “Квітковий розмай”. Вона освоїла оригінальну японську техніку посадки рослин та детально розглянула етапи створення композиції в техніці кокедама, результат можна побачити на фото 6-8.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1ejKQcvNOtRQE6MBpe2W_UFtjeOcLpCJm?usp=share_link


Підготували: керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тараненко Маргарита та Положій Лідія