Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведені

конкурсні змагання юних садівників, аграрників, тваринників та лісівників


Традиційно восени комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) проводиться обласний конкурс юних натуралістів, яким підводяться підсумки позашкільної еколого-натуралістичної роботи здобувачів освіти за календарний рік.


В поточному році, враховуючи складні умови сьогодення: введення воєнного стану в Україні і карантинні обмеження щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19, конкурс було проведено у заочному форматі.


Одним з напрямів конкурсу є “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця та дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”.


До обласного журі, до складу якого входили фахівці КЗО “ОЕНЦДУМ” та науковці Дніпровського державного аграрно-економічного університету, було надано 54 роботи від індивідуальних та колективних учасників закладів освіти з 18 територіальних громад.


Оцінка робіт проводилась із врахуванням теоретичних матеріалів та відеозахисту, а також форми подачі звітних матеріалів (колективна або індивідуальна) за номінаціями:
“Дослідницький марафон”;
“Живи, Земле”;
“Кролик”;
“Плекаємо сад”;
“Ліси для нащадків”.


Звітні роботи учасників супроводжувались презентаціями, наочним матеріалом, що вплинуло на оцінку журі.


В номінації “Дослідницький марафон” юннати вивчали перспективні сорти овочевих та польових культур, знайомились з новими агротехнічними заходами їх вирощування, впливом стимуляторів росту, мікродобрив на врожайність овочевих культур.


Журі високо оцінило творчі роботи: “Порівняльна оцінка сортів сої за урожайністю” (Калетнік Маргарита, учениця 9 класу комунального закладу освіти “Володимирівський ліцей” Межівської селищної ради), “Підбір оптимальних умов для підвищення врожайності огірків” (Бурдюжа Денис, вихованець КПНЗ “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, учень 11 класу комунального закладу “Криворізький Покровський ліцей”).


Під час виконання робіт, представлених для участі в номінації “Кролик”, юннати вивчали особливості догляду, раціони годівлі, строки вакцинації кролів, рекомендували, як зробити крільчатник з підручного матеріалу. Роботи з кролівництва були виконані як на базі закладів позашкільної освіти, так і у сімейних кролефермах.


Учасники номінації “Плекаємо сад” проводили сортовипробування нових сортів яблунь, груш, слив, горіхів, винограду, смородини, вивчали кліматичні умови їх вирощування та доглядали за ними. В цьому році багато закладів освіти приєдналися до Всеукраїнської акції “Сади Перемоги”, в ході якої учні та педагоги активно висаджували плодові дерева та кущі.


В номінації “Ліси для нащадків” юними дослідниками проводилась робота по акліматизації павловнії, живцюванню ялівців, самшиту, вирощуванню церсиса канадського, збиранню насіння деревних та чагарникових культур. Юні лісівники працювали на території закладів освіти, розсадників та парків територіальних громад.

 

Фотографії за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1Vu8eMzDW2Ta9dt3tkA0lSORsS-qJ9WIn?usp=share_link


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” ДОР
Алла ІВАНУС