Меню

Документи

Вихованці філії КЗО “ОЕНЦДУМ” Дніпропетровської обласної ради “Шафран”

стали учасниками виховного заходу “Герої не вмирають”


06 грудня 2022 року у комунальному закладі культури “Могилівська сільська бібліотека” Могилівської сільської ради пройшов захід “Герої не вмирають” до Дня збройних сил України. Зустріч присвячена вшануванню героїв сьогодення – воїнів ЗСУ, завдяки яким майорить синьо – жовтий прапор свободи в нашій державі Україні. Українські воїни продовжують давати героїчний опір окупантам, які досі намагаються захопити нашу землю. Сьогодні, як ніколи, народ згуртувався у боротьбі з ворогом. Кожен робить, все що може, щоб наша країна вистояла і перемогла.

 


Учасниками заходу були вихованці філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради “Шафран” (далі – філія “Шафран”, завідувач Владислав Журавель), працівники закладу дошкільної освіти “Ромашка”, Могилівського ліцею та мешканці села Могилів. Підготували і провели захід бібліотекар Перетятько Олена, Ніколаєнкова Ольга, керівник гуртка філії “Шафран” та працівники культури з Костантипопіля Волновахського району Донецької області Тереня Людмила і Єлизаров Ігор.


“- Добрий день, шановні! Для мене велика честь бути разом з вами в цей святковий день – день Збройних сил України. Як і ви, я щиро вірю в наші Збройні Сили, які переможуть в цій війні” – з такими словами звернувся до присутніх Єлизаров Ігор на початку своєї життєвої сповіді про події 2014 року у селищі Піски. Жахливі сторінки історії Донецького аеропорту, мужнього протистояння кіборгів і горя місцевих мешканців – вразили присутніх. На заході звучали авторські пісні Ігоря та щира і зворушлива поезія. У 31 річницю ЗСУ ми віримо нашим збройним силам, у їх перемогу над злом, надіємось у щасливе майбутнє наших дітей. У лави української армії стали мужні і незламні наші земляки. Сьогодні ми в глибокій шані схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто виборює право на життя, щастя, на радість.

 


Війна, яка розпочалась в 2014 році, забирає найкращих воїнів, мирних жителів і невинних янголят. Вони назавжди лишаться в серцях. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв-односельців: Логвин Михайла, Омелян Дмитра, Король Олександра, Демченко Віктора, Ліщинського Сергія. Вже чимало українських сімей відчули жахливі наслідки війни, втративши своїх рідних і близьких. Ми всі розуміємо біль цих втрат і глибоко співчуваємо цим родинам. Пам’ятаймо всіх, живих і тих, хто вже не з нами.


Вихованці гуртків філії “Шафран” підготували виставку малюнків і власноруч зробили обереги воїнам ЗСУ. За час війни 2022 році гуртківці писали листи воїнам, малювали малюнки, що пересилали на передову, допомагали волонтерам плести сітки та допомагали на пунктах збору допомоги. Участь команди гуртківців філії “Шафран” на чолі з Петречко Андрієм була відзначена на Всеукраїнському конкурсі патріотичних дій.

 


Сповнені любов’ю до рідного краю, Скобель Розалія і Демченко Анастасія читали вірші про Україну та виконали танцювальну композицію “Калина”. Молитва “Повертайтесь, будь ласка, живими” звучала надзвичайно щемливо і сердечно, так, що не могла залишити нікого без сліз.


Пісні у виконанні Ігоря Єлизарова “Тополя” і “Не сумуй” присвячена волонтерам і тим, хто допомагає нашій армії, воїнам в госпіталях, населенню в окупації, переселенцям. У Могилівській громаді працюють волонтери, які організовують роботу і самовіддано працюють, ведучи за собою інших: Барабаш Денис, Балагура Ірина, Травінська Вікторія, Сирота Віта, і багато інших, які за покликом серця кожного дня спішать до праці, яка наближає нашу Перемогу. Їм теж говорили слова подяки учасники заходу. Демченко Любов Іванівна, мисткиня, художниця, берегиня козацького полку імені Семенова,  виступила з привітанням та зазначила, яке важливе значення має патріотичне виховання молоді, яка так активно приймає участь у житті громади і країни.


Звертаючись до присутніх, завідувач філії “Шафран” Журавель Владислав. сказав: “Якщо ми, ніби за цеглинкою цеглинку, будуватимемо наш храм людської душі, не будемо байдужими та черствими, будемо патріотами своєї Батьківщини, то будемо гідними називатися українцями! Як вчить історія боротьби за незалежність України, тільки об’єднуючись, тільки разом – український народ отримає Перемогу”.


На закінчення заходу учасники разом заспівали пісню, яка стала у 2022 році символом незламності нашого народу – це голос душі народу, вона така ж нездоланна й безсмертна, як і той народ, що її породив. І, здається, що всі – дорослі і малі, могиляни і переселенці, заспівали так злагоджено і натхненно, немов одна сім’я: “Ой, у лузі червона калина!”.


Підготувала
НІКОЛАЄНКОВА Ольга Віталіївна,
керівник гуртка філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”