Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведено обласний етап
Всеукраїнського конкурсу “Парки – легені міст і сіл”


З метою збереження зелених насаджень у парках, скверах, лісопарках, проведення практичних заходів з їх благоустрою, створення нових об’єктів зеленого будівництва, вивчення історії паркового будівництва, формування екологічної культури учнів всіх вікових рівнів з грудня 2021 року по лютий 2023 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) проводився обласний етап Всеукраїнського конкурсу “Парки – легені міст і сіл” (далі – Конкурс).


До організаційного комітету Конкурсу було подано 14 робіт здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти з 12 міських, сільських та селищних рад.


Представлені на Конкурс матеріали свідчать про активну діяльність учнів на місцях по оздоровленню довкілля, збереженню існуючих зелених насаджень, благоустрою місцевих парків, скверів, садів.


В рамках Конкурсу вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Центр творчості дітей та юнацтва “Сузір’я” Вербківської сільської ради, учні-переселенці з Луганщини і Донеччини, провели акцію “Посади дерево Перемоги”, і висадили більше 100 саджанців клена гостролистого на честь захисників  Збройних Сил України.


Згідно із загальнодержавною програмою Президента України “Зелена країна” вихованцями комунального закладу “Міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Марганецької міської ради було висаджено 95 саджанців дерев та кущів на територіях закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста Марганець.


Значна кількість робіт учасників Конкурсу базується на місцевому матеріалі і спрямована на вивчення історії зеленого будівництва і садово-паркового мистецтва. Так, вихованці комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” м. Павлограда вивчали вікові дуби - ботанічні і історичні пам`ятники природи у парку імені 1 Травня, вік яких становить 170-420 років.


Під час проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Парки – легені міст і сіл” здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти провели змістовну діяльність: проаналізували екологічні фактори, які впливають на оздоровлення довкілля, провели благоустрій паркових зон, садів та клумб на території закладів освіти, оволоділи навичками спостереження за рослинами та вирощували в шкільних розсадниках та теплицях саджанці найбільш популярних плодових дерев та декоративні квіти  для висадки в саду і на прилеглій територій закладів освіти.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                            Тетяна  КОНДРАТЬЄВА