Меню

Документи

До Всесвітнього дня мови та до дня народження Т.Г.Шевченка
Інформація від комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
Дніпропетровської обласної ради


ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. За даними цієї організації, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.


Наша українська мова – це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України. Мова є найбагатшим і найміцнішим зв’язком, що поєднує сучасне і минуле, віджилі і майбутні покоління в єдине ціле. Якщо зникає мова – зникає і народ.


Тож, щорічно, на початку березня у Шевченківскі дні (з нагоди народження поета 9 березня) традиційно згадуємо та вивчаємо життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка, його внесок у культурну спадщину українського народу та підтримку значимості української мови.


Педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) підготували інформаційні матеріали вихованців:
- Тематичну презентацію з матеріалами про Всесвітній день мови та цікавими фактами з життя Т.Г.Шевченка https://drive.google.com/file/d/16bfsBYBsMrtZQmvJWSfJc9zbj4lm7QEF/view?usp=share_link
- Для вихованців було підготовлено пізнавальну тематичну вікторину https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6ASMof5lMKoWuaMqnV9jhe3KpW7kJywA3luq57E18kg0SUw/viewform


Матеріали розміщено також на сторінці facebook закладу.


Також оформлено стенди та фотовиставку з інформаційними матеріалами.


Вивчаємо та шануємо рідну мову та творчість Великого Кобзаря. Пам’ятаючи історію – виборюємо майбутнє!


Підготувала
Керівник гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”ДОР                                              Ірина КРИВУЛЯ