Участь у Всеукраїнській конференції “Відтворимо ліси разом”


14-15 березня 2019 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі – НЕНЦ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Відтворимо ліси разом”.


В роботі конференції взяли участь науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України, Національного лісотехнічного університету України, Боярської лісової дослідної станції, представники управлінь лісових господарств України, Всеукраїнського педагогічного об’єднання “Лісова громада”, педагоги та керівники учнівських лісництв, співробітники обласних еколого-натуралістичних центрів. Від Дніпропетровської області участь у заході взяла Полога В.А., методист філії “Шафран” комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді (далі – ”КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.).


Учасників конференції привітали виступом-презентацією вихованці Дорогинського та Пилиповицького учнівських лісництв Київщини.


Пленарне засідання конференції “Науковий пошук молоді у лісовідновленні та лісозбереженні” розпочав директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти Вербицький Володимир Валентинович, акцентувавши увагу на профорієнтаційній роботі закладів позашкільної освіти з молоддю лісівничого профілю. В ході конференції обговорювалися основні тенденції розвитку лісового господарства та лісової освіти, проблеми та перспективи відтворення лісів в Україні, стан впровадження інноваційних біотехнологій одержання високоякісного садивного матеріалу деревних рослин, моделювання лісових екосистем.


В рамках конференції працювали дискусійні майданчики “Дендропарки як наукові біолабораторії” та “Участь учнівських лісництв у формуванні професійних інтересів”, які забезпечили змістовне та професійне спілкування безпосередніх учасників та організаторів діяльності учнівських лісництв, надали можливість поділитися досвідом роботи з шкільною молоддю з проблем безперервної екологічної освіти, впровадженню нових форм роботи в учнівському лісництві по залученню до відтворення лісових ресурсів.


Учасники конференції відвідали тематичну виставку “Лісовідтворення. Пошуки молоді” та виставку методичних матеріалів, де мали змогу ознайомитись з науковими та методичними новаціями в діяльності не тільки учнівських колективів, а й лісових господарств. Експозиція ДП “Шепетівський лісгосп”, на базі якого функціонує сім учнівських лісництв, зібрала чи не найбільшу кількість відвідувачів.


Другий день науково-практичної конференції, що проходив на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України (далі – НУБіП), був насичений майстер-класами та практикумами, проведеними на кафедрах ботаніки, дендрології та лісової селекції, таксації лісу та лісового менеджменту, кафедри лісівництва з лісової пірології, а також кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій.


Незважаючи на надзвичайно напружений графік роботи конференції, кожний учасник отримав можливість поділитися власним досвідом, познайомитись з сучасними технологіями та інноваціями в галузі лісовідтворення та лісозбереження, мав нагоду професійного спілкування в колі однодумців та новаторів.


За підсумками конференції “Відтворимо ліси разом” учасники отримали сертифікати та масу позитивних емоцій і амбіційних планів.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                               А.В. ІВАНУС


Методист філії “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”                                     В.А. ПОЛОГА

 


 

Виступ Вербицького В.В.

 


Матеріали виставки

 


Виступ провідних фахівців з лісництва

на базі Національного університету біоресурсів

та природокористування України