Участь юннатів Дніпропетровщини у заходах на базі Всеукраїнського

профільного табору оздоровлення і відпочинку “Юннат”

 

З метою активізації роботи за сільськогосподарським напрямком та з національно-патріотичного виховання, участі молоді у STEM-освіті з агробіологічного профілю, а також підтримки обдарованих і талановитих дітей на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі – НЕНЦ) пройшли:
- з 10 по 13 червня 2019 року – Всеукраїнський зліт юних дослідників-прирородознавців;
- з 17 по 20 червня 2019 року – Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту;
- з 24 по 27 червня 2019 року – Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій.


У заходах взяли участь 13 учнів закладів зальної середньої та вихованців закладів позашкільної еколого-натуралістичної освіти Дніпропетровської області з міст: Кам’янського та Марганця; районів: Верхньодніпровського, Дніпровського та Солонянського; Криничанської об’єднаної територіальної громади.


Організатор участі 3 команд у заходах – комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).


У Всеукраїнському зльоті юних дослідників-природознавців взяли участь близько 100 учнів (вихованців) з різних куточків України.
Програма заходу була різноманітною, насиченою, пізнавальною та цікавою.


10 червня відбулось урочисте відкриття заходу і учнівська науково-практична конференція, під час якої більше 40 учнів (вихованців) презентували свої науково-дослідницькі роботи та проекти, а журі визначали переможців.


Відповідно до результатів, за високий рівень виконання та презентацію науково – дослідницької роботи, отримали грамоти за ІІІ місце:
- Іванов Ростислав, вихованець Міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради, учень 7 класу комунального закладу “Марганецька спеціалізована природничо-математична школа І-ІІІ ступенів № 11” Марганецької міської ради;
- Мережа Іван, вихованець комунального позашкільного закладу освіти “Солонянський центр дитячої та юнацької творчості” Солонянської районної ради, учень 9 класу комунального закладу “Письмечівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів” Солонянської районної ради.


11 червня відбулась екскурсія до селекційної станції компанії “Сингента” (м. Біла Церква, с. Вільшанка Київської області), де для учасників був проведений навчальний практикум в лабораторіях станції і на дослідних полях.


Під час практикуму в лабораторії учасники заходу ознайомились із роботою станції, способами визначення захворювань рослин, особливостями виведення нових сортів та ін.


На дослідних полях станції учням демонстрували експериментальні ділянки рослин гороху, сої, картоплі, моркви, капусти, пшениці та ін., показували вплив гербіцидів на ріст рослин, розповідали про способи покращення врожайності.


12 червня для учасників Зльоту організували екскурсію до ботанічного саду ім. М.М. Гришка, де діти побачили різні сорти фруктових дерев та кущів, ознайомились із способами щеплення рослин та оформленням садових ділянок.


13 червня відбулась екскурсія по виставкових об’єктах та науково - дослідницьких лабораторіях НЕНЦ.


Під час урочистого закриття Всеукраїнського зльоту юних дослідників – природознавців переможцям учнівської науково-практичної конференції за виконання та презентацію науково-дослідницької роботи вручили дипломи за призові місця. Всім учасникам видали дипломи за успішне проходження курсу “STEM – освіта” з агробіологічного напряму.


Під час відкриття Всеукраїнського збору лідерів дитячого екологічного парламенту учасників заходу привітали: Вербицький Володимир Валентинович – директор НЕНЦ, професор, доктор педагогічних наук; Самойленко Ю.І., голова Української екологічної асоціації “Зелений світ”; Успенська Катерина, заступник координатора програми GLOBE в Україні 2011-2013 рр.; Томляк Кирил, директор ТОВ “КТ-Енергія”, який виступив з проектом “Кліматичні краплі: мобільний додаток та шкільний екоконкурс”.


Для учасників збору школою тімбілдінга спільно з молодіжним тренінговим клубом “Екіпаж – лідер” був проведений тренінг “Карусель тімбілдінга”, де молодь командно навчалась виконувати різноманітні поставленні завдання.


18 червня для учасників збору лідерів ДЕП було організовано круглий стіл, де учні ознайомились з еколого-просвітницькою та природоохоронною роботою в рамках діяльності ДЕП. Також учні прийняли участь в майстер-класах від активістів та керівників гуртків НЕНЦ “Містечко майстрів”, на яких навчилися виготовляти поробки – подарунки для воїнів з природного матеріалу. Діти з цікавістю освоїли нові технології, які застосовуватимуть в повсякденному житті та покращуватимуть свій рівень майстерності, і зможуть передати свій досвід одноліткам.


19 червня для учасників була проведена цікава й пізнавальна екскурсія до музею космонавтики і техніки Національного технічного університету України “КПІ ім. І. Сікорського”. Діти з цікавістю та захопленням провели час, відвідавши кілька музеїв КПІ, із захопленням слухали інформацію про провідних українських спеціалістів, викладачів та співробітників КПІ, науковців та винахідників. Цих людей визнали у всьому світі за їх видатні відкриття та пристрої, які застосовуються в різних галузях господарства та без яких сьогодні неможливо уявити наше життя. Також юні природоохоронці прослухали лекцію про еволюцію ускладнення цих винаходів з роками, і з захватом розглядали музейні експонати.


Потім учасники ДЕП прийняли участь в парламентських слуханнях “Шляхи поліпшення стану навколишнього середовища в Україні”, де зробили для себе висновки щодо необхідності збереження довкілля та внесли свої пропозиції до листа-звернення учасників ДЕП до Верховної Ради України щодо необхідності посилення заходів з поліпшення стану навколишнього середовища та збереження чистого середовища для майбутніх поколінь.


20 червня, в останній день заходу, відбулась екскурсія по виставкових об’єктах та науково-дослідницьких лабораторіях НЕНЦ, а після неї - урочисте закриття збору лідерів Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” та юнацьких секцій охорони природи. Всі учасники Збору отримали грамоти за участь в учнівській науково-практичній конференції, за виконання та презентацію науково-дослідницької роботи.


На Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій, під час урочистого відкриття 24 червня 2019 року наша делегація демонструвала свою презентацію про виховні заходи національно-патріотичного напряму, які проводяться в Криничанському Центрі учнівської молоді.


Гуртківці разом з керівником 25 червня 2019 року стали учасниками зустрічі з волонтерами громадської організації “Український легіон”; відвідали заняття по наданню домедичної допомоги, проведеного волонтерами.


Також учасники фестивалю відвідали школу народних ремесел НЕНЦ,


де виготовляли вітальні листівки для воїнів АТО, плели маскувальну сітку.


26 червня 2019 року діти разом з керівником відвідали музей історії України.


В ході фестивалю патріотичних дій діти взяли активну участь у проведенні квесту “Як ти знаєш Україну?”.


27 червня 2019 року вихованці разом з керівником здійснили екскурсію по території НЕНЦ, відвідали музей хліба.


На урочистому закритті фестивалю учасники були відзначені грамотами за креативність та оригінальність презентації.


Підготував:
Григор’єв Д.В.,
завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”

 

Фотозвіт заходів:
Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців

 


Команда Дніпропетровської області

 


Іванов Ростислав презентує свою дослідно-експериментальну роботу

 


Лабораторія селекційної станції м. Біла церква.

Вивчення захворювання цукрового буряку

 


Лабораторія. Вивчення насіння різних видів рослин

 


Дослідно-експериментальні поля селекційної станції

 

  


Екскурсія до ботанічного саду ім. М.М. Гришка

 


Нагородження учасників


Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту:

 


Команда Дніпропетровської області

 


Урочисте відкриття ДЕП

 


Участь в майстер-класах “Містечко майстрів. Подарунок воїну”

 


Подарунки воїнам

 


Участь в конференції “Наукові експедиції на станцію “Академік Вернадський”.

Доповідає полярник, співробітник Національного антарктичного наукового центру Савицький О.Л.

 

  


Екскурсія по експозиційним об’єктам НЕНЦ

 

  


Екскурсія до музею космонавтики і техніки Національного технічного університету України “КПІ ім. І. Сікорського”

 


Урочисте закриття ДЕП

 


Нагородження учасників збору лідерів ДЕП


Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій:

 


На урочистому відкритті фестивалю

 


Показ презентації

 


Надання домедичної допомоги

 


Плетіння маскувальної сітки

 


Зустріч з волонтерами

 


Участь у квестi “Як ти знаєш Україну”

 


Музей хліба

 


Відвідання музею історії України

 


Заняття проведене з волонтерами

 


Вручення грамот учасникам фестивалю