Київ очима юннатів Дніпропетровщини


З 09 по 13 грудня 2019 року вихованці комунального закладу освіти “Обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) на запрошення Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі НЕНЦ, директор В.В.Вербицький) здійснили подорож до м. Києва.


Екскурсія проводилася з метою виховання у юннатів ціннісного ставлення до природи, організації змістовного дозвілля вихованців, обміну досвідом роботи з закладами позашкільної освіти України та участі у Всеукраїнському конкурсі “Новорічна композиція”.


Для юннатів КЗО “ОЕНЦДУМ” працівниками Національного еколого-натуралістичного центру була представлена цікава та змістовна екскурсійна програма. Діти відвідали зоологічний відділ, живий куточок, відділ акваріумістики, побували в зимовому саду. У відкритих вольєрах на вулиці гуртківці із задоволенням погодували поні, віслюка, качок. Особливо юннати були вражені експонатами Музею хліба НЕНЦ, там були представлені український святковий хліб, паляниці, різноманітна випічка, навіть космічний хліб.


Вихованці КЗО “ОЕНЦДУМ” взяли участь у оформлені виставки флористичних композицій “Новорічна композиція – 2019”, на якій юннати представили новорічні композиції Дніпропетровської області.


Гуртківці мали змогу відвідати історичні місця Києва, побували на Майдані Незалежності та Хрещатику.


Знаходячись в столиці України – Києві, неможливо не відвідати Національний науково-природничий музей НАН України. Цікаву та змістовну інформацію про рідну природу отримали юннати під час екскурсії по ботанічному, зоологічному, палеонтологічному залах музею.


У Муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва діти мали змогу побачити виставу – мюзикл “Пригоди Буратіно”. Радісні емоції, сміх, жарти супроводжували юних глядачів упродовж всіх двох дій вистави.


Гуртківці відвідали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. В процесі екскурсії юннати дізналися про глибинне коріння православної віри українського народу.


В передостанній день екскурсанти відвідали зелену перлину у центрі Києва – Ботанічний сад ім. академіка О.В. Фоміна Київського Національного університету ім. Т.Шевченко. Нині сад є об’єктом природно-заповідного фонду, осередком інтродукції рослин. Діти ознайомились з унікальною колекцією рослин різного географічного походження експозиційної оранжереї, колекціями тропічних і субтропічних рослин.  Завершенням подорожі було відвідування Андріївського спуску, адже не просто так кажуть: “Хто не був на Андріївському спуску, той не бачив Києва”.


Гуртківцям екскурсія дуже сподобалася. Діти привезли додому чудові спогади про столицю рідної України, почуття любові до Києва, впевнилися в дійсності слів відомої пісні : “Як тебе не любити, Києве, мій!”.


До нової зустрічі, рідний Київ!


Керівник гуртка Кривуля І.Г.

 


Ми мандруємо до м. Києва

 


Київський залізничний вокзал

 


Перший день в Києві – Золоті ворота

 


Києво-Печерська Лавра. Успенський собор

 


Зоокуточок (НЕНЦ)

 


Музей хліба

 


Зимовий сад НЕНЦ

 


Підгодовуємо птахів

 


Ми на Хрещатику у центрі Києва

 


Музей природи, зоологічний відділ

 


Ботанічний сад ім. О.В. Фоміна

 


Оранжерея тропічних і субтропічних рослин

 


Плоди цієї рослини ми привезли додому

 


Андріївський узвіз