Юннати Дніпропетровщини провели Великий зимовий облік птахів


23 січня 2020 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) в межах Всеукраїнської природоохоронної акції “Годівничка” проведено Великий зимовий облік птахів на території Яхт-Клуба “Січ” м. Дніпро.


У заході брали участь вихованці гуртка “Птахівництво з основами ветеринарії”, учні 9 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.), керівники гуртка Радзіковська Л.О., Стасенко А.В. а також Чегорка Петро Тимофійович, голова Дніпропетровського обласного осередку Українського товариства охорони птахів.

 


Захід проводився з метою з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати у нашому краї, бо саме ці птахи і потребують нашої допомоги – підгодівлі в сильні морози.

 

 


Чегорко П.Т. надав дітям цікаву інформацію про зимуючих птахів, після чого провів вікторину про птахів, найкмітливіші юннати отримали в подарунок журнал, присвячений птахам.

 


Діти познайомилися з зимуючими птахами нашого краю, спостерігали за допомогою бінокля за їх пересуванням, кількістю та поведінкою.


Під час проведення зимового обліку птахів діти побачили таких птахів:
- Ворону сіру Corvuscornix;
- Горобців польових та хатніх Passermontanus;
- Чайок (Larus);
- Бакланів великих (Phalacrocorax carbo);
- Грака, або гайворона (Corvus frugilegus).

 

   


Також на території Яхт-Клуба “Січ” діти спостерігали таких птахів як павичі, фазани, качки, лебеді та гуси.


Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать весною й літом в сотні разів, рятуючи від комах – шкідників зелені насадження, радуючи всіх своїм різноманітним мелодійним співом.


Керівники гуртка
Радзіковська Л.О., Стасенко А.В.