Урок гідності і права


Зараз, коли Україна перед обличчям серйозних викликів військової агресії східного сусіда відстоює своє право на існування як незалежна й суверенна країна, все більшої актуальності набуває виховання майбутніх громадян – патріотів своєї Батьківщини. Ще один захід з патріотичного виховання пройшов наприкінці листопада в КЗ “Обухівський НВК № 2” Дніпровського району, організований та проведений Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Дніпровської районної ради. Треба сказати, що кінець листопада й початок грудня – час, багатий на пам’ятні дати в історії Країни, серед яких й річниця початку Революції Гідності.

 

Захід співпав з “Тижем правового виховання”. Саме цім подіям й був присвячений “Урок гідності і права”, на якому були присутні учні 6-го, 7-го, 8-го класів Обухівського НВК № 2. На цей урок до школярів завітала професійний історик – керівник історичного клубу, викладач, лектор – Ожегова Катерина Вадимівна. Її авторські лекцій з історії України в свій час були представлені мешканцям різних міст України, в тому числі, Дніпра, Києва і Львова.


“Які права декларує громадянам України її головний закон – Конституція?”, “Чи гарантує сучасна Держава отримання громадянами усіх своїх прав?”, “Які права мають діти України?”, “Що таке гідність?”, “Що означає бути гідною людиною?”... Ці та інші питання обговорювали учні, проявляючи не аби яку зацікавленість та висловлюючи іноді досить дорослі судження.


Катерина Вадимівна нагадала дітям й про події на Майдані, свідком й учасником яких вона була, зробивши акцент на тому, що саме порушення головного права громадян – самостійно обирати свій шлях в майбутнє – і стало початковим імпульсом масових протестів осені-зими 2013 – 2014 років. Школярі не тільки почули розповідь про ті вже історичні події, що стали початком Революції гідності, а й подивилися фрагмент документального фільму.


“Гідність – це, коли тобі не соромно за себе й за свої вчинки”. Це висловлювання хлопця восьмикласника – досить просте за формою, але дуже глибоке за своїм змістом, – стало, мабуть, головним тезисом цього незвичайного уроку. Він, напевне, надовго запам’ятається й учням Обухівської школи, й їх гостям, яка залишилася дуже задоволеною зустріччю, що відбулася. За її зізнанням, “ці діти звичайної сільської школи стали для мене не тільки вдячними слухачами, а й цікавими співрозмовниками й, навіть, вчителями”. Бо кожна така зустріч дає не тільки нові емоції та враження, а й нове розуміння суті процесу патріотичного виховання – такого необхідного й актуального в наш складний, повний викликів час.

 

Олена Аулова,
культорганізатор комунального закладу
“Центр еколого-натуралістичної творчості
учнівської молоді Дніпровської районної ради”