Зустріч школярів Дніпровського району

з учасниками АТО


25 років тому в новітній історії Країни з’явилося ще одне професійне свято – 6 грудня, День збройних сил України. Саме в цей день, який вважається офіційним днем народження української армії, в 1991 році Верховна Рада прийняла Закон “Про Збройні сили України”. Хоча багато хто справедливо вважає, що справжнє її народження відбулося навесні-влітку 2014 року під час початку російської військової агресії. Ця буремна подія показала на ділі боєздатність наших Збройних сил та відкрила нам імена нових українських героїв – бійців, вояків, які й стали головною силою нового українського війська.


Саме один з таких бійців й став гостем КЗ “Підгородненський НВК № 3”, де 6 грудня 2017 року відбулася зустріч учнів 10-го, 11-го класів з сержантом 20-го Мотопіхотного батальйону 93-ї Механізованої бригади Юрієм Фальченко. Ця зустріч, приурочена до Дня Збройних сил України, була організована КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради при підтримці адміністрації й педагогів Підгородненського НВК № 3. Разом з Юрієм до школи завітала його дружина – Валерія Фальченко, прапорщик військово-медичної служби, волонтер, яка на протязі перших років війни вивозила з передової до лікувальних закладів Дніпропетровська поранених бійців. Зараз Валерія та Юрій, який після важкого поранення був звільнений з військової служби, є членами Громадської організації “Спілка ветеранів АТО” й продовжують активно займатися громадською та волонтерською діяльністю.


Зустріч вийшла теплою, емоційною і змістовною. Трохи хвилюючись, Юрій розповів старшокласникам про деякі епізоди своєї служби в селищі Мар’їнка, про своїх бойових друзів, про те, чому вирішив піти воювати на передову і що, не вважаючи на тяжке поранення, знову готовий стати до лав бійців АТО. Учні з цікавістю послухали й розповідь Валерії, яка розповіла про свою волонтерську діяльність на протязі всіх 4-х років війни. Хоча в розповіді Валерії акцент був зроблений ні на військових подіях, а на тому – яку посильну допомогу пораненим, бійцям та ветеранам АТО можуть оказувати прості мирні мешканці, і яка важлива сьогодні для останніх тепла дружня участь простих людей і особливо дітей, заради яких вони воювали й продовжують воювати на Сході нашої країни.


В свої чергу, діти подякували гостям за їх важку небезпечну працю і привітали зі святом, побажавши здоров’я, щастя, добра та миру. Окрім теплих слів Юрій та Валерія отримали в подарунок квіти та сувеніри, зроблені учнями школи власноруч. Наприкінці зустрічі школярі передали благодійну допомогу – фрукти, печиво, солодощі, – яку напередодні свята вони збирали всією школою. Шкільні подарунки були відвезені до волонтерського пункту Дніпровського військового госпіталю, з яким тісно співпрацює подружжя Фальченків, й передані учасникам АТО, які знаходяться зараз на лікуванні. А учні, окрім морального задоволення, отримали лист-подяку від поранених бійців та волонтерів госпіталю, які щиро подякували їх за подарунки, за допомогу й співчуття, а головне, за небайдужість і за їхню “активну громадську позицію, яка є важливим внеском в нашу скорішу перемогу”.


Аулова О.А., культорганізатор КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості

учнівської молоді” Дніпровської районної ради

 


Допомогу віддали до волонтерської кімнати до військового шпиталю

 


Культорганізатор Аулова Олена представляє гостей свята

 


Виступ волонтера

 


Юрій Фальченко розповідає про свою службу в АТО

 


Юннати вручають зроблені васними руками подарунки

 


Школа передає допомогу до шпиталю

 


Учасники заходу