Звіт про відкритий захід День кажанів


22 вересня 2020 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) відбувся захід, присвячений Дню кажанів. У заході приймали участь вихованці гуртка “Любителі декоративних і свійських тварин”, учні 2 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.).


Захід проводився з метою привернення уваги юннатів до проблеми рукокрилих та їх охорони, а також розвінчати міфи навколо цих звірів, перед якими багато людей відчувають забобонний страх.

 

 

 


Діти дізналися, що до Червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони також охороняються відповідними міжнародними договорами.

 


Юннати були здивовані, що багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Причиною тому є низька чисельність одних видів, та висока вразливість – інших. Кажани зникають внаслідок руйнування їх природних і міських сховищ, потрапляння у антропогенні пастки – відкриті вікна чи системи вентиляції, та внаслідок прямого знищення людьми, які їх знаходять.


У рамках заходу гуртківці ознайомились з різними видами кажанів, дізнались багато цікавого про спосіб життя, особливості життєдіяльності, значення рукокрилих у природі.


Діти зрозуміли усю складність життя рукокрилих та їх існування на межі вимирання і те, що ми, люди, маємо допомогти цим маленьким створінням.

 

 


Наприкінці заходу власноруч створили кажана з паперу. Кожен зрозумів, яка важлива роль людини у збереженні рукокрилих та ареалів їх існування.


Підготувала керівник гуртка                                               Стасенко А.В.