Меню

Документи

“Голодомор – найстрашніша трагедія в історії людства”
Педагоги КПНЗ “ЦЕНТУМ Обухівської селищної ради”
провели виховний захід, присвячений “Дню пам’яті жертв голодомору”

 


25 листопада, напередодні “Дня пам’яті жертв голодомору” в Обухівському ліцеї № 2 пройшов виховний захід “Голодомор – найстрашніша трагедія в історії людства”. Його підготували та провели педагоги ЦЕНТУМ для учнів 8 та 9 класу ліцею.

 


В ході бесіди, яка супроводжувалася показом слайдів та відеороликів, всі разом пригадали ті трагічні події, окремо зосередившись на причинах або передумовах голодомору 1932-1933 років – індустріалізації, колективізації і, пов’язаного з нею розкуркулення.

 


Особливий акцент було зроблено на тому, що цей голод був геноцидом і штучною каральною акцією, спрямованою на винищення українського селянства, яку спланувало та втілило в життя керівництво ВКП (б) на чолі з Йосипом Сталіним.

 


Найбільше емоційне враження на учнів призвели спогади очевидців тих страшних подій – про обшуки та вилучення всього продовольства з селянських господарств, про депортацію за межі України, про те, що доводилося вживати в їжу голодуючим. Учні пригадали і сумнозвісний закон “про 5 колосків”.

 


Наприкінці заходу вони виразили намір – в суботу 27 листопада о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції і разом з мільйонами українців запалити на підвіконні свічку в пам’ять про загиблих від голодоморів в Україні.


Аулова О.А., завідуюча організаційно-масовим відділом ЦЕНТУМ