Звіт про участь команди Дніпропетровської області
у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна”

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року №3/3-9-244-16 “Про проведення Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та озеленення “Квітуча Україна” з 11 по 13 травня 2016 року в м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (далі – НЕНЦ), проходив Всеукраїнський конкурс з квітникарства та ландшафтного дизайну ”Квітуча Україна”.


Дніпропетровську область у фінальному (очному) етапі представила команда комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” Жовтневого району м. Кривого Рогу, вихованці гуртка “Юні аматори зеленої архітектури” (керівник гуртка Домшина К.М.):
- Руденко Анна, учениця 10 класу Криворізького обласного ліцею інтернату для сільської молоді;
- Приходько Владислав, учень 10 класу Криворізької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №45;
- Варданян Владислав, учень 9 класу Криворізького Жовтневого ліцею.


Конкурс складався з двох етапів:
1. Теоретичний: проведення командами-учасниками виступів-презентацій підготовлених проектів;
2. Практичний: реалізація проектів клумб та ландшафтних композицій на території НЕНЦ.

 

 


Юннатами був представлений проект “Тінистий сад на проблемній ділянці “Тіні забутих предків”, в якому брали участь всі члени команди. Головним елементом дизайну були дерев’яні спили та декоративно-листяні рослини. Багато було використано квітучих тіньовитривалих та тіньолюбних квітів, цибулинних, декоративних злакових, ґрунтопокривних рослин. Все це поєднувалось в гармонійну картину, яка стала невід’ємною частиною будь якої затіненої ділянки.


Роботу учасників конкурсу оцінювало високопрофесійне журі: вчені кафедри декоративного садівництва та фітодизайну Національного університету біоресурсів і природокористування України, співробітники Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка.

 


За свою роботу відповідно до наказу НЕНЦ від 12 травня 2016 року № 34 вихованці гуртка ”Юні аматори зеленої архітектури” були нагороджені диплом за почесне ІІ місце, за підготовку та втілення проектів керівникам делегації висловлені подяки.


Юні ландшафтні дизайнери залишилися в захваті від участі в конкурсі. Їх не залишило байдужими відвідування Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, де вони ознайомилися з ділянками “Голонасінні”, “Букові”, “Розові”, “Бобові”, “Волога долина”, “Березовий гай”, “Сад магнолій”, “Сад бузків”, також відвідали експозиції тропічних та субтропічних рослин, познайомились з колекціями орхідних, ароїдних, бромелієвих, бегонієвих, лілійних, вересових та сукулентів.


Юннати висловили надію, що клумба, створена ними в НЕНЦ, в подальшому стане справжньою окрасою центру.


Методист КЗО „ДОЕНЦДУМ”                                                А.В. ІВАНУС