Юні лісівники Дніпропетровщини – на Х Всеукраїнському
зльоті учнівських лісництв у Черкасах

 

В комунальному закладі “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради” з 11 по 13 травня 2016 року відбувся Х Всеукраїнський зліт команд учнівських лісництв, в якому взяли участь юні лісівники з 23 областей України. Окрім юних лісівників та педагогів у Черкаси з’їхалися представники усіх лісоуправлінь та державних лісопідприємств України.

 

 

Дніпропетровщину на форумі представляло учнівське лісництво “Варта лісу” (на базі ДП “Дніпродзержинський лісгосп”) у складі членів наукового товариства “Дослідник довкілля” Ульяновського Владислава, Мелян Ельзи, Чередник Валерії – учнів 9-11 класів гімназії № 11 м. Дніпродзержинська, вихованців гуртка “Юні лісівники” комунального закладу “Дитячий екологічний центр м. Дніпродзержинська” Дніпропетровської міської ради (далі – КЗ “ДЕЦ” ДМР) (директор, керівник гуртка Гаврилюк А. І.). Очолювала делегацію Сорока Т.Г. – методист КЗ “ДЕЦ” ДМР.

 


Відкриваючи юнацький форум, перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль привітав гостей на черкаській землі, дякував організаторам, викладачам, а також дітям, які є учасниками шкільних лісництв: “Ви відіграєте надзвичайно важливу роль у суспільстві, адже здійснюєте цінний вклад у зелену скарбницю України. Водночас ви є гідним прикладом для своїх однолітків, дозволивши нашій країні не втрачати унікальність смарагдової перлини, якою вона є в Європі”.

 

 

Першого дня відбулися презентації виставок досягнень учнівських лісництв та знайомство з містом. Команда від Дніпропетровської області підготувала виставку, де були представлені банер з інформацією про історію розвитку та роботу лісництва, фотогербарії ранньоквітучих та червонокнижних рослин, макроміцетів, що знаходяться в околицях міста Дніпродзержинська, колекція насіння рослин відділу Покритонасінні, а також науково-дослідницькі роботи, документація роботи учнівського лісництва.

 

Після презентації виставки учасники зльоту були запрошені на автоекскурсію по визначним місцям міста Черкаси: відвідали Пагорб Слави, пам’ятник Богдану Хмельницькому, побачили чудовий світло-музичний фонтан, пам’ятні архітектурні будівлі.


12 травня учасники заходу захищали науково-дослідницькі роботи у галузі лісового господарства. На достойному рівні представив свою науково-дослідницьку роботу “Визначення рекреаційного навантаження. Лісові пожежі та система їх попередження (на прикладі державного підприємства “Дніпродзержинський лісгосп”)” Ульяновський Владислав, учасник зльоту від Дніпропетровської області.


Після захисту команди відвідали Трушівське учнівське лісництво та ДП “Чигиринський лісгосп”. Потім – місто Чигирин, де знаходиться музей-резиденція Б.Хмельницького – гетьмана Війська Запорозького, очільника Гетьманату, державного діяча, також побували у селі Суботів – малій батьківщині великого полководця, побачили знамениту Іллінську церкву, яку зображено на зворотній стороні 5-гривневих купюр.


Для керівників делегацій пройшли педагогічні читання “Концептуальні ідеї трудового виховання та сучасна освітньо-виховна практика в контексті педагогічної системи В.О. Сухомлинського”. З доповіддю на цю тему та презентацією на конференції виступила керівник делегації від Дніпропетровської області Сорока Тетяна Григорівна.

 


13 травня члени журі на чолі з Мазур Петром Олексійовичем, завідувачем наукової лабораторії виноградарства і садівництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, підбивали підсумки та нагороджували переможців головного форуму юних лісівників.


Команда Дніпропетровської області отримала Почесну грамоту за активну участь у фінальному етапі Х Всеукраїнського зльоту команд учнівських лісництв. Грамотою за організацію участі команди учнівського лісництва у фінальному етапі Х Всеукраїнського зльоту команд учнівських лісництв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів була нагороджена і керівник учнівського лісництва “Варта лісу” Маринчук Світлана Андріївна.


Підготували:
Сорока Т.Г., методист КЗ “ДЕЦ” ДМР
Іванус А.В., методист КЗО “ДОЕНЦДУМ”