Звіт

про участь у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад,

трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх та
позашкільних навчальних закладів

 

З 28 по 30 вересня 2016 року в одному із старовинних міст України, яке називають “перлиною Поділля” - Вінниці, на базі Вінницької обласної станції натуралістів, був проведений Х Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

В перший день зльоту 18 команд із різних областей України презентували свої досягнення та творчі звіти. Делегацію від Дніпропетровської області представляли члени аграрного об’єднання “Паросток” у складі Мацюк Валерії, учениці 10 класу; Мішуста Руслана, учня 10 класу; Петренко СофіЇ, учениці 11 класу, В’язівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Павлоградського району. Керівники делегації - вчитель біології Дерев’янко Валентина Олексіївна та вчитель трудового виховання Гулак Людмила Володимирівна.


Програма зльоту складалась з багатьох конкурсних заходів, серед яких: оформлення, захист виставки ”Тобі, Україно, наші знання та праця!”, творчий звіт та презентація напрацювань учнівських виробничих бригад, а також захист науково-дослідницьких робіт. Урочисте відкриття заходу, куди були запрошені адміністрація області та науковці, відбувалось в обласній філармонії “Плеяда”. Під час презентації виставки юннатами була надана коротка інформація з історії шкільної учнівської виробничої бригади, представлено різні сорти овочевих та польових культур, фрукти, які учні зібрали зі шкільної навчально-дослідної земельної ділянки, 4 розкладки, 11 щоденників дослідницьких робіт, 2 конкурсні роботи, вироби з природного матеріалу для оздоблення виставки, сувеніри, які юннати подарували членам журі. Центральне місце на виставковому столі займали коровай та калина на вишитому рушнику. Юні аграрники звернули також увагу на інноваційні технології, які використовувались у практичній роботі та профорієнтаційну діяльність закладу, на співпрацю з науковими закладами та сільськогосподарськими організаціями.


На другий день проводилась робота по секціях. Мацюк Валерія на секції “Рослинництво” захистила науково-дослідницьку роботу на тему: “Сортовипробування сої”. Одночасно для керівників делегації відбулися Макаренківські читання “Стратегія трудового виховання учнівської молоді в умовах реформи освіти України”, на яких педагоги обмінялись досвідом практики ефективного трудового навчання учнівської молоді. За матеріалами заходу видано збірник.


Протягом двох днів учасників зльоту знайомили з визначними куточками міста, з яких найбільше запам’яталися фонтан “Рошен” та музей-садиба М. І. Пирогова.


Під час урочистого закриття Всеукраїнського зльоту і підведення підсумків, який відбувався на Вінницькій станції юних натуралістів, було визначено переможців та призерів заходу. Команду Дніпропетровщини нагороджено дипломами ІІІ ступеня за перемогу в Х Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад та трудових аграрних об’єднань старшокласників і за презентацію експозиції виставки “Тобі, Україно, наші знання та праця!”. Члени команди отримали індивідуальні дипломи за активну участь  у зльоті, а керівники команди Дерев’янко В. О. та Гулак Л. В. – сертифікати за активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Стратегія трудового виховання учнівської молоді в умовах реформи України”.


З почуттям гордості і відповідальності повернулись учасники з Всеукраїнського зльоту, де підтвердили високий рівень підготовки, практичний досвід роботи на навчально-дослідних земельних ділянках та дослідницької роботи за сільськогосподарським напрямком.

 


Методист КЗО “ДОЕНЦДУМ”                                                  А.В. ІВАНУС

 

 

Учасники зльоту біля виставки

 

 

Презентація виставки “Щедрість рідної землі”

 

 

Представники НЕНЦ та Вінничини разом з командою Дніпропетровщини

 

 

А ми Вас вітаємо