В Дніпрі проведений обласний зліт юних натуралістів
по підведенню підсумків обласного етапу
Всеукраїнського конкурсу “Мій рідний край – моя земля”

 

Важливою формою роботи педагогічного та юннатівського активу Дніпропетровської області в галузі екології, біології, дослідництва є участь у трудових, екологічних та природоохоронних акціях, проектах, конкурсах, програмах, що дозволяє дітям і молоді краще пізнавати природу рідного краю, проводити детальні дослідження цікавих природних об’єктів Придніпров’я, змістовну науково-дослідницьку роботу з сільського і лісового господарства, квітникарства та озеленення, спостерігати за змінами, які відбуваються в навколишньому середовищі під впливом людини, та виконувати конкретні практичні дії по збереженню, оздоровленню та відновленню довкілля.


Підсумком такої діяльності є участь юннатів області в масових еколого-натуралістичних заходах, зокрема в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу “Мій рідний край – моя земля”, який традиційно проводиться у жовтні кожного року у формі обласного зльоту юних натуралістів з метою розвитку творчих здібностей учнів, екологічної свідомості особистості, підвищення ефективності навчально-дослідної роботи в галузі біології, екології, сільського та лісового господарства, створення умов для самовдосконалення та творчої реалізації особистості.


12 жовтня 2016 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) зібралися найкращі юні натуралісти Дніпропетровщини, які змагалися у трьох секціях:
- “Практична природоохоронна робота та екологія”;
- “Квітникарство та озеленення”;
- “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця та дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”.


Учасниками заходу стали 84 вихованці позашкільних профільних закладів освіти області, учні загальноосвітніх навчальних закладів, які є переможцями районних, міських масових еколого-натуралістичних заходів з 8 міст: Дніпро, Кам’янського (бувш. Дніпродзержинськ), Жовті Води, Кривого Рогу, Марганцю, Нікополя, Павлограда, Синельникового, 14 районів: Апостолівського, Васильківського, Верхньодніпровського, Дніпровського, Криворізького, Криничанського, Магдалинівського, Межівського, Нікопольського, Павлоградського, Покровського, Синельниківського, Солонянського, Томаківського, Царичанського, Широківського та Вербківської сільської ради.


Всі учасники заходу звітували про свою особисту участь в конкурсах, акціях еколого-натуралістичного напряму, проведенні експериментально-дослідницької роботи за завданнями вчених.


До участі в роботі журі зльоту були запрошені наукові співробітники провідних вищих навчальних закладів: Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, представники обласних громадських організацій екологічного спрямування, зокрема обласного відділення Українського товариства охорони птахів.


Під час урочистого нагородження 43 переможці обласного зльоту отримали грамоти департаменту освіти і науки облдержадміністрації та цінні подарунки.


Найкращі результати в обласному зльоті юних натуралістів “Мій рідний край, моя земля - 2016” показали учні та вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міст Дніпро, Кам’янського, Павлограда, Дніпровського, Межівського, Павлоградського, Томаківського районів та Вербкіської сільської ради.


Переможці обласного зльоту юних натуралістів сформують екологічний актив області та протягом року матимуть можливість представляти Дніпропетровську область на Всеукраїнських та Міжнародних масових заходах з біології, екології, експериментально-дослідницької діяльності в галузі сільського та лісового господарства, можуть залучатися до участі в польових, науково-просвітницьких практиках, комплексних еколого - краєзнавчих експедиціях, екскурсіях, які організовуються і проводяться обласним еколого-натуралістичним центром дітей та учнівської молоді.

 

Підготувала:
Майборода Інна Олександрівна,
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”

 

 

Захист дослiдницького проекту по дослiдженню рiзних видiв астрагалу

 

 

Нагородження найкращих екологiв

 

 

Переможцi секцiї “Природоохоронна робота та екологiя”

 

 

Робота секцiї “Експериментальна робота з бiологiї, продуктивна праця

та дослiдницька робота в галузi сiльського та лiсового господарства”

 

 

Робота секцiї “Квiтникарство та озеленення”

 

 

Члени журi, переможцi в галузi сiльськогосподарського дослiдництва та їх керiвники

 

 

Юнi рослинники презентують свою дiяльнiсть