Звіт
про проведенні заходи до Дня довкілля у Зорянському навчально-виховному комплексі
“ЗОШ І –ІІІ ступенів – ДНЗ” Мирівської сільської ради Томаківського району

 

З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Зорянському навчально-виховному комплексі Томаківського району до Дня довкілля був проведений місячник (з 10.03. по 15.04.) озеленення та благоустрою території школи і селища. В заходах місячника брали участь учні 5 – 11 класів (65 чол.), педагогічний колектив та техпрацівники школи.


Для проведення місячника було створено організаційний комітет у складі:
голова комітету Кольгіна Т. О. – заступник директора з виховної роботи;
Бобух А.В. – педагог-організатор;
Третяк О. В. – учитель біології;
Богдан С. С. – учениця 9 класу, президент школи.


Класними керівниками 5 – 11 класів були проведені виховні години на тему “Природа – умова життя людини”, у ході яких учні обговорили екологічні проблеми свого краю, значення озеленення для здоров’я людини, планували свою участь в озеленені та благоустрою. Між школярами 1-4 класів проведено конкурс на кращий малюнок “Рослини навколо нас”.


Силами учнів та працівників школи упорядковано 400м2 квітників, на яких було розкрито і обрізано 98 кущів троянд; прибрано від осіннього листя і сухої трави 3700м2 газонів; підбілено 118 декоративних і фруктових дерев та 128м кам’яного бордюру; висаджено 25 кущів чорної смородини, 10 кущів троянд; на навчально – дослідних ділянках перекопано 564 м2 ґрунту, на площі 380 м2 висаджено овочеві культури (моркву, помідори, буряки, цибулю, щавель, петрушку); упорядковано спортивний майданчик. Працівники школи брали участь в очищенні від сміття і сухостою території придорожньої зеленої смуги в межах селища, залізничної зупинки, ними була прибрана площа в 725 м2 несанкціонованого сміттєзвалища.


Батьками та учнями на своїх присадибних земельних ділянках висаджено 64 фруктових дерев, 22 ягідних кущів, 30 кущів троянд.


Школярі є активними учасниками всеукраїнської акції “Добро жменями”. Ними вже зібрано 807 кг вторинної сировини (непотрібної макулатури, склотари, пластикових пляшок).


Всі учасники відповідально поставилися до проведених заходів. Це означає, що виховна робота екологічного, трудового спрямування не проходить безслідно. Вона розвиває почуття дбайливого господаря свого краю, школи, домівки, активізує пізнавальну, творчу діяльність школярів.


Інформацію щодо участі в Акції висвітлено на шкільному сайті http://zosh-zorjanska.osvita-tomakivka.dp.ua/archives/9464

 

15.04.2017 р.                                                                      Третяк О. В.- учитель біології

 

   

 

Озеленення території школи

 

  


Перекопування ґрунту на навчально – дослідній ділянці

 

  


Підбілювання дерев і бордюрів

 

  


Висаджування овочевих культур