Меню

Документи

Новорічний турнір 2018


Напередодні Нового року, 27 грудня в КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості” Дніпровської районної ради” відбулося Новорічне свято, яке підготували та провели працівники закладу для учнів 5-го, 6-го, 7-го класів Горянівського НВК. До речі, це було не просто свято з традиційною розважальною програмою, відбувся Новорічний турнір, в якому змагалися дві команди – “Сніжинка” та “Ялинка”.


Святкова програма була надзвичайно насиченою, цікавою і різноманітною. За три години перебування в Центрі діти встигли дуже багато: здійснити екскурсію його територією, прикрасити ялинку, позмагатися в знаннях та кмітливості, пограти в ігри, поспівати й потанцювати, а, крім того, дізнатися багато цікавого та нового. І не тільки дізнатися, а й навчитися робити власноруч оригінальні новорічні сувеніри.


Свято розпочалося прямо на подвір’ї біля ялинки, де і зустріли своїх юних гостей педагоги Еколого-натуралістичного Центру. До уваги дітей була пропонована гра-квест “Прикрась ялинку” з досить простими правилами – знайти ялинкові прикраси, заховані в різних місцях території Центру: в “Живому куточку” та в оранжереї, на ділянці хвойних культур, на навчальній пасіці та біля території кінного клубу “Срібна підкова”.


Підказками учням були їх вірні відповіді на тематичні питання та відгадування загадок. Таким чином, діти не тільки пограли в захоплюючу гру, а й дізналися багато цікавих фактів про рослини і про тварин. І, звичайно, поспілкувалися зі своїми маленькими улюбленцями – хом’яками, кроликами, черепахами, морськими свинками та іншими мешканцями “Живого куточку”. Найцікавішим і найзахоплюючим було спілкування з чотириногим красенем Бароном – вихованцем кінного клубу, яке організувала для дітей його керівник Науменко Анжела Анатоліївна.


Наприкінці квесту учні прикрасили ялинку безпосередньо на подвір’ї закладу та послухали невеличку розповідь ведучої про небезпеку браконьєрської вирубки хвойних дерев напередодні свята. Вже в приміщенні діти з цікавістю передивились виставку новорічних композицій, зроблених юннатами Центру до щорічної всеукраїнської акції “Збережемо ялинку”. Саме тут, в приміщенні Центру, в Екологічній вітальні відбулася друга частина Новорічного свята, яка розпочалася зі слайд-шоу та невеличкої розповіді про собак – тварин, що є символом наступаючого нового року.


А далі відбулися справжні змагання. В якості розминки командам були пропоновані нескладні конкурси: “Вітання з Новим роком” та “Чим ми прикрашаємо ялинку”. Потім “Сніжинки” та “Ялинки” змагалися в знаннях, ерудиції та кмітливості, відгадуючи зимові загадки та відповідаючи на питання казкової вікторини. Самі розумні та кмітливі представники від кожної команди прийняли участь в інтелектуальному конкурсі “Далі, далі…”. За кожен конкурс команди отримували фішки – невеличкі сніжинки, по кількості яких наприкінці турніру й визначався переможець.


Наступним етапом змагань став “Пісенний марафон”, який завершився конкурсом-караоке на краще виконання улюбленої пісні дітлахів усіх поколінь – “В лісі народилася ялинка”. В пісенних змаганнях перемогла дружба, а ось переможцем “Танцювального батлу”, що став наступним етапом Новорічного турніру, стала команда “Сніжинка”, яка, на думку журі, танцювала трохи більш професійно та завзято.


Втім, завзяття не бракувало нікому. І хлопці, і дівчата, і молодші і більш старші з задоволенням танцювали вже відомі й улюблені танці, розучували нові, повторюючи за ведучою, та допомагали головним танцюристам від кожної команди виконувати танець, рухи якого народжувалися експромтом безпосередньо на імпровізованому танц-полі. Все дійство супроводжувалося веселою новорічною музикою, слайдами, відео-кліпами та дуже гарним настроєм, якого не бракувало ні учням, ні супроводжуючим їх вчителям, які відчайдушно вболівали за свої команди та допомагали їм отримати бажану перемогу та нагороду.


Справжньою нагородою та, в той же час, подарунком для всіх стали оригінальні ялинкові еко-прикраси, паперові Діди Морози та віртуальні новорічні листівки, які діти зробили власноруч протягом третього часу Новорічного свята. Три майстер класи з виготовлення поробок провели для них керівники гуртків Еколого-натуралістичного центру – Алєксєєва Ірина Миколаївна, Сесь Людмила Михайлівна та Хавтура Тамара Іллівна. А справжньою нагородою для організаторів свята – працівників Центру еколого-натуралістичної творчості Дніпровської районної ради – став піднесений настрій юних гостей та їх слова, що були сказані на прощання: “Нам дуже сподобалось! Ми би хотіли приходити сюди кожен день!”.


Аулова О. А., культорганізатор ЦЕНТУМ
Дніпровської районної радиЗнайомство з роботою клубу “Срiбна підкова”

 


Змагаються команди “Снiжинки” та “Ялинки”

 


Майстер-клас по виготовленню новорічних еко-прикрас

 


Виготовлені власноруч еко-прикраси

 


Діди Морози з паперу також украсять ялинки юннатiв