Участь учнівської делегації Дніпропетровської області

у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів

еколого-натуралістичного напряму в 2017-2018 навчальному році


З 2003 року за ініціативою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та за підтримки Національної академії наук України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності”, Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Національного науково-природничого музею НАН України щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.


Метою конкурсу є всебічна підтримка обдарованої молоді, підготовка її до активної розбудови держави, залучення учнів до експериментальної та дослідницької роботи в галузях природничих наук.


Організатором участі учнівської делегації від Дніпропетровської області у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму-2018, який відбувся з 31січня по 02 лютого поточного року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді в м. Києві, виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан).


Від закладів позашкільної освіти області участь у заході взяла команда учнів, переможців заочного туру, з Дніпровського району (Клименко Сергій, Калга Костянтин), м. Марганця (Лаже Катерина) та м. Дніпро (Мозенбах Антон).


Програма конкурсу включала стендовий захист власного винахідницького або раціоналізаторського проекту учасників в різних номінаціях.
Вихованці закладів освіти області досягли у цьому заході високих результатів.


Мозенбах Антон, учень 10 класу комунального навчального закладу “Хіміко-екологічний ліцей” Дніпровської міської ради, вихованець комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центрі дітей та учнівської молоді”, виступив з своїм проектом, підготовленим на місцевому матеріалі за темою: “Аналіз динаміки стану зелених насаджень м. Дніпра із застосуванням геоінформаційних технологій” в секції “Ресурси енергозбереження” і посів почесне І місце.


Клименко Сергій, учень 11 класу комунального закладу “Партизанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Дніпровської районної ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради, виступив зі своїм винахідницьким проектом за темою: “Термостійкі полімерні композиційні матеріали з високим рівнем екологічної безпеки для конструкційних вузлів машин і механізмів” в секції “Інженерні науки” і посів почесне ІІ місце.


Калга Костянтин, учень 10 класу комунального закладу “Обухівська загальноосвітня школа № 1 І-ІІІ ступенів”, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради, продемонстрував свій раціоналізаторський проект за темою: “Дослідження фізико-механічних властивостей композиційного матеріалу марки УПА- 6 - 30 при повторній його переробці”, в секції “Технологія та прикладна екологія” і посів ІІІ місце.


Лаже Катерина, учениця 11 класу комунального закладу “Марганецька спеціалізована природничо-математична школа І-ІІІ ступенів № 11”, вихованка Міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради, з проектом: “Отримання екологічно безпечного стимулятору росту рослин та дослідження його ефективності”, в секції “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво” здобула перемогу і посіла ІІІ місце.


За результатами участі в конкурсі всі учні були нагороджені Дипломами Міністерства освіти і науки України і Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками.


Методист з наукової
роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”                                              Т.В.КОНДРАТЬЄВА

 


 

Клименко Сергій

 


Калга Костянтин

 


Лаже Катерина

 


Мозенбах Антон

 


Переможці конкурсу