Меню

Мережа

Міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

виконавчого комітету Марганецької міської ради
(директор Четверикова Олена Миколаївна)

 

Міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради було відкрито у 1980 році як станцію юних натуралістів. Пріоритетними напрямами діяльності в цей час стали: робота на навчально-дослідних земельних ділянках, трудове виховання. У 1988 році на СЮН був створений “Музей хліба”.


В ці часи в закладі отримали розвитку краєзнавча та природоохоронна діяльність, відродження народних ремесел, робота з озеленення та благоустрою.


Для реалізації основних сучасних завдань з виховання екологічної культури особистості педагогічний колектив ЕНЦ впроваджує у навчальний процес програму безперервної екологічної освіти в місті, працює над інтеграцією виховних зусиль соціальних інститутів міста для створення єдиного виховного простору. Велика увага зосереджена на дослідницько-експериментальній діяльності творчо обдарованих дітей, які об’єднані у наукове товариство учнів “Інтелект”. В ЕНЦ створена і діє краща в області серед позашкільних навчальних закладів Галерея кімнатних рослин, яка забезпечує створення оптимальних умов для самореалізації талановитих учнів та розвитку індивідуальних творчих здібностей.


Формування загальнолюдських духовних цінностей, національно-патріотичного виховання учнів на високих ідеалах та традиціях українського народу здійснюється через роботу краєзнавчого музею “Музею хліба” - переможця Всеукраїнського фестивалю “Українська паляниця”.


Заклад має значні методичні досягнення: Срібна медаль та Диплом лауреата конкурсу у Другій виставці “Інноватика в освіті України”, перемога у Першому турі Рейтингу якості позашкільної освіти “Золота когорта позашкільників” серед профільних позашкільних навчальних закладів; перемога у VІ Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій.