Меню

Документи

Інформація про проведення заходів

до річниці повномасштабного вторгнення

російського окупанта на територію України

 


Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію України. У спротиві російському агресору Український народ продемонстрував безпрцендентні світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом.


Комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) було організовано низку заходів до річниці повномасштабного вторгнення російського окупанта на територію України.


Педагоги закладу організували виставку з тематичними світлинами та символічними оберегами.


З метою вшанування пам’яті всіх, хто загинув на війні з російським агресором: всіх військових, цивільних, дітей та тих, хто так і не народився підготували відео, яке можна переглянути за посиланням https://youtu.be/748qx_Ox7c8


Для формування національної самосвідомості, активізації пізнавальної активності учнівської молоді створили презентаційні матеріали “Другий рік незламності. 10 річниця стійкості” присвячені мужнім українським містам. Два роки війни, два роки потрясінь, два роки втрат і здобутків, два роки сліз та болю. Але наші міста стоять незламні та мужні, а наші люди вірять у Перемогу! Доступні за посиланням https://drive.google.com/file/d/1PLMqMS5sRkpu6I0Y1dzOVySVW5FKi0cE/view?usp=drive_link


А також для актуалізації уваги здобувачів освіти на позитивних моментах життя, вивчення історії та природи нашої держави з вихованцями гуртків проводилася патріотична вікторина https://forms.gle/VP7q2vR5aa9CubWK9


Матеріали розміщено також на сторінці facebook закладу.


Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, право вільного вибору, за свій суверенітет і територіальну цілісність. Нехай сила і мужність її захисників принесе мир та перемогу над агресором.


Підготували
Зав. відділу організаційно масової
роботи КЗО“ОЕНЦДУМ”ДОР                                               Надія ШПІТЬКО


Керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”ДОР                                                           Ольга РАКОВЕЦЬ

20 лютого – День пам`яті Героїв Небесної Сотні


Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цей пам’ятний день встановлений Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.


Педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) підготували інформаційні матеріали до цієї визначної дати, які можна переглянути за посиланням:
https://youtu.be/noeogpkE5Bo?si=9G5w0Ndg00P94L74 - відео “День пам’яті Небесної сотні: з чого все почалося та історії героїв Майдану” .


Також було проведено виховні бесіди в гуртках та  виготовлені “Янголи охоронці” з соломи на знак вшанування полеглих героїв - https://www.facebook.com/share/p/rB3awca9BeNoRL97


Усі інформаційні матеріали розміщенні у групі закладу в Facebook.
Герої не вмирають!


Підготувала
керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”                                               Ірина ГАТИЛО

29 січня 2024 року відзначається 106 річниця Дня пам’яті Героїв Крут


Інформація від комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради


Щороку 29 січня в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут.


З метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму київських студентів, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі - КЗО“ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) підготували інформаційні матеріали для вихованців гуртків.


Пропонуємо вам пригадати історію подвигу та героїзму київських студентів та переглянути інформаційні матеріали за посиланнями:
https://docs.google.com/presentation/d/1xnhYfEdOCcBRVm9ZD7HZpzZ9fMyywDer/edit?usp=drive_link&ouid=115443127100523623120&rtpof=true&sd=true


Цей день - вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму київських студентів, які присвятили своє життя служінню Українському народу, хто захищав і захищає нашу рідну землю зараз!


Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть нашими вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання нашій країні. Велика вдячність нашим захисникам!


Підготувала
керівник гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”                 Лідія ПОЛОЖІЙ

Інформація щодо проведення виховного заходу до Єднання


Вихованці гуртка “Писанкарство” комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівською молоддю” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН) долучились до відзначення Дня єднання 2024.


Історія свята
Взимку 2022 року без пояснень Росія стягнула війська і військову техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни британське видавництво The Sun назвало 16 лютого. Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оголосив цю дату Днем єднання України. Голова держави зареєстрував указ про створення ... …свята.


“Нас лякають великою війною і в черговий раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не перший раз. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи.... Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ вже підписаний. У цей день ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність”.


Це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати російським пропагандистам, що ми - єдиний народ.


День єднання України - сенс свята
Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі.


Офіційне святкування
Початок заходів із відзначення Дня єднання у 2022 році, згідно з Указом Президента України, сплановано було на 10:00 16 лютого 2022 року в усіх населених пунктах України. 14 лютого 2022 року, Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із відзначення Дня єднання. 15 лютого 2022 року, на пресконференції у Києві, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 16 лютого на усіх телеканалах країни заплановано проведення телемарафонів. 16 лютого, згідно з Указом Президента України, заплановане: підняття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах; виконання о 10.00 Державного Гімну України; проведення закордонними дипломатичними установами України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.


Не можна бути справжнім громадянином своєї країни, коли ти не усвідомлюєш свого коріння та не знаєш історії свого народу.


Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.


Кожен з вихованців гуртка створив свою унікальну авторську писанку , з яких було створено композицію “Єдина Україна”, де кожна писанка походить з різних регіонів нашої країни. А разом вони об’єднуються у символичне коло, “Єдину Україну”.


Перегляньте відео за посиланням:
https://youtu.be/-IPbOx9xU0k


Фотматеріали за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1g5i_uvAvRgjWm7WAIwAiqIhSJVVv8AJw?usp=drive_link


За для подальшого успішного державотворення, всім нам потрібно об’єднатися навколо спільної мети. А мета єдина для всіх нас - побудова заможної демократичної сильної України.


Ми – молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави скроплена кров’ю незламних борців навіки залишиться непорушною.


Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудові економічно-духовно багатої, вільної демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.


У нас нема жодних сумнівів, що попри всі труднощі, Україна буде успішною.


Підготувала
керівник гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”                                    Олена НЄМКОВА

22 січня - День Соборності України
Інформація від комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
Дніпропетровської обласної ради


22 січня День Соборності України - державне свято, яке відзначають щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві.


Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акту Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.


Термін “соборність” має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави.


Педагоги та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) підготували інформаційні матеріали до цієї визначної дати:
- Тематичну презентацію з матеріалами про День Соборності України https://drive.google.com/file/d/1kH9yF97GfeF62BFORBrcvpteku081gsr/view?usp=drive_link
- Майстер-клас по виготовленню виробів з солоного тіста “Патріотичне серце” https://drive.google.com/file/d/1wvIAqxDkGgVSOChl5e-Hx8SMNcS2R_i4/view?usp=drive_link


Вихованці гуртка “Рослини – символи України” з нагоди свята створили відеопрезентацію https://youtu.be/k7zTmMED4h8


Матеріали розміщено також у групі закладу у facebook.


Вивчаємо та шануємо історію становлення української державності, нашу національну символіку та  прямуємо до Перемоги!


Пам’ятаючи історію – виборюємо майбутнє!


Підготувала
керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”                                  Ольга РАКОВЕЦЬ