Меню

Документи

Інформація щодо заходів
до Дня Збройних сил України та Дня Святого Миколая,
які проведено у комунальному закладі освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”


06 грудня українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День Збройних сил України. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, не шкодуючи свого життя та здоров’я.


Обговорили мужність та стійкість воїнів ЗСУ, видатних воїнів, які загинули у непростій боротьбі за свободу та незалежність України.


Так само в цей день за новим церковним календарем згадують одного з найшановніших святих у православному світі - Миколая Чудотворця. Він вважається покровителем дітей, сиріт і знедолених, мандрівників, військових, ув'язнених, а цього дня чує кожного, хто звертається до нього зі щирою молитвою.


В гуртках комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН) було проведено тематичні виховні бесіди, до вихованців завітав Святий Миколай, який привітав дітей та навіть вручив подарунки, фотоматеріали розміщені за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1zceR8nTjI4kmng9QxlxzNZ2Xb9BpuWE0?usp=drive_link


Дякуємо Збройним силам України за можливість жити у вільній країні, навчатися та навчати.


З вірою у перемогу та з надією у світле майбутнє незалежної України.


Підготувала
заст. директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                              Галина КРИКУН

Звіт про проведені інформаційні заходи
до дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів


Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам’ять жертв Голодоморів. Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Цей день пам’яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам, замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу.


Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.


З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору в гуртках комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН) та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” проведені виховні години з вихованцями, керівником гуртка Лілією РАДЗІКОВСЬКОЇ та Ольгою РАКОВЕЦЬ підготовлені інформаційні матеріали щодо цієї пам’ятної дати, які  розміщені за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=7RrfLPX7BMA
http://surl.li/qehdew або https://terabox.com/s/1a8Rnnm2heFeJMv7aprPrEQ


Дякуємо ЗСУ за можливість жити у вільній країні.

 


Підготувала:
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                           Лілія РАДЗІКОВСЬКА

Інформаційні матеріали
до дня вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру


Щорічно 29 вересня в Україні проходять заходи, присвячені пам'яті жертвам Бабиного Яру. Цей день є важливим етапом у вшануванні пам'яті мільйонів людей, які загинули під час Голокосту та політичних репресій, що мали місце в Україні під час Другої світової війни.


Бабин Яр – це одна з найглибших трагедій світової історії, безмежно жорстокий злочин геноциду. Восени 1941 року нацисти безжально розстріляли тисячі євреїв, ромів, українців…


Трагедія Бабиного Яру – злочин безпрецедентної зневаги до людського життя, виплід ідеології ненависті, одна з пекельних трагедій Голокосту.


З метою вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру в гуртках комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН) та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” проведені виховні години з вихованцями, керівником гуртка Лілією РАДЗІКОВСЬКОЇ підготовлені інформаційні матеріали щодо цієї пам’ятної дати, які  розміщені за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LmEnL5Hm1N8


Рекомендуємо ознайомитись з матеріалами, підготовленими Українським інститутом національної пам’яті, що доступні за посиланням:
https://uinp.gov.ua


Пам’ять про жертв Бабиного Яру стікає кровʼю в ці дні, коли кров знову заливає нашу землю. Світ, що має такі незаживлені рани, має сьогодні нарешті об’єднатися проти людиноненависницької тиранії рішуче й без вагань.


Памятаймо.


Підготувала:
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Лілія РАДЗІКОВСЬКА

Звіт
про проведення заходів до “Дня Гідності та Свободи”


в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
Щороку 21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи.  В цей день у 2024 році комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій  Педан), було проведено виховні бесіди до Дня Гідності та Свободи, в гуртках організовано перегляд тематичних відео- та презентаційних матеріалів.


Відеоматеріали розміщено за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1vmB-NInUEujvzaGssHC3X3VTKJavJ0v5/view?usp=drive_link

 

Керівник гуртка Лідія ПОЛОЖІЙ підготувала презентацію, яка наглядно демонструє відстоювання українським народом свободи протягом тривалої боротьби: з періоду становлення Київської Русі, Української революції 1917-1921 року, Помаранчевої революції восени 2004 року, Революції гідності у листопаді 2013 року та лютому 2014 року. Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців стали кадри останніх революцій в Україні, які демонструють прагнення українців до свободи, навіть ціною власного життя. Доказом цьому є сучасна ситуація, пов’язана з військовою агресією росії проти України, коли найкращі сини та доньки України стали на захист свободи та державності, усвідомлюючи усі ризики та небезпеки.


Дякуємо Збройним силам України за можливість жити у вільній країні, навчатися та навчати.


З вірою у перемогу та з надією у світле майбутнє незалежної України.


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                         Галина КРИКУН
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                  Лідія ПОЛОЖІЙ

Участь делегації учнівської делегації Дніпропетровської області
у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій


Наприкінці червня в рамках літньої кампанії в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України (м. Київ) відбувся Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій ( далі - Фестиваль).


На захід приїхали учні з різних куточків України і презентували свою волонтерську роботу, результати національно-патріотичних дій під час українсько - російської війни за незалежність та територіальну цілісність нашої України.


Дніпропетровську область на даному заході представляли здобувачі освіти, переможці всеукраїнських конкурсів, вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради, учні ліцеїв № 12 та 17 Павлоградської міської ради; і вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Центр творчості дітей та юнацтва “Сузір’я” Вербківської сільської ради, учні Кочерезького ліцею Вербківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області.


Керівник команди – Гуменюк Любов Михайлівна, керівник гуртка комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради.


У програмі заходу було заплановано: презентації кращих досягнень юннатів у напрямі національно-патріотичної, волонтерської, громадянської діяльності, конкурси, тренінги, а також проведення Всеукраїнського еколого-мистецького фестивалю “Ленд-арт весна-2024”.


25 червня під час урочистого відкриття Фестивалю директор НЕНЦ Володимир Вербицький привітав учасників і подякував їм та їхнім родинам за підтримку Збройних сил України. Цього ж дня учасники брали участь у творчому волонтерському майданчику - виготовляли поробки-подарунки для захисників та захисниць України. Завершенням дня стала вечірня прогулянка “Легендарними вулицями Києва” - майдан Незалежності, Софіївська та Європейська площі.


26 червня команда Дніпропетровщини презентувала волонтерську роботу свого міста та району по заготівлі сухофруктів, горіхів, виготовленні маскувальних сіток, кікімор, окопних свічок, сувенірів та подарунків для захисників тощо. Завершенням презентації стала пісня “Молода Україна”, яку всі дружно заспівали разом.


27 червня для учасників заходу відбулася дивовижна подорож в країну Юннатію. Вихованці гуртків мали можливість зануритися у світ прекрасного: підводне царство акваріумів, життя екзотичних рослин зимового саду, музей хліба. Під час пізнавального туру “Еко-ініціативи: як творчі ідеї змінюють життя” фахівці ІР-офісу з “Академії інтелектуальної власності” знайомили дітей про захист прав та інтелектуальної власності винахідників.


Під час урочистого закриття Фестивалю відбулося нагородження учасників. Команда дніпрян отримала Гран-прі за збереження національної ідентичності, а керівник команди Любов Гуменюк нагороджена Подякою НЕНЦ.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1SukRlL3Luk7kc9T29Gtj_oBkFEkmWIR5?usp=sharing


Тетяна КОНДРАТЬЄВА,
методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”,
Любов ГУМЕНЮК,
керівник гуртка КЗПО “Еколого-натуралістичний центр”
Павлоградської міської ради