Меню

Мережа

Комунальний позашкільний навчальний заклад
“Станція юних натуралістів Жовтневого району” м. Кривого Рогу

(директор Шепетуха Наталія Миколаївна)

 

Станцію юних натуралістів Жовтневого району засновано у 1976 році на базі середньої школи.


У 1984 році станція переселилась у приміщення дитячого садка, яке було розташоване на земельній ділянці площею 1,5 га, що дало можливість створити навчально-дослідні земельні ділянки, дендрарій, міксборди, рокарії, альпійські гірки.


Основні сучасні напрями діяльності закладу: методичний супровід, спрямований на удосконалення форм і методів еколого-натуралістичної роботи; координація участі навчальних закладів району в масових заходах; здійснення моніторингу природоохоронної діяльності; вивчення, узагальнення і розповсюдження передового педагогічного досвіду з еколого-натуралістичного профілю.


Велика увага в закладі приділяється проведенню виїзних форм навчання, зокрема екскурсій та експедицій по вивченню природи рідного краю. Колективом СЮН вперше була започаткована акція “Балки Криворіжжя очима дітей”, яка згодом набула статус обласної акції „Балки Придніпров'я очима дітей”.


В останні роки значна увага в закладі приділяється проектній діяльності. СЮН є активним учасником соціальних проектів груп компаній МЕТІНВЕСТ. У 2012-2014 роках колектив закладу отримав гранди на реалізацію проектів: “Junik Eko news” (створення екологічного пресцентру, мета якого - пропаганда та популяризація природоохоронної діяльності через випуск природоохоронних листівок, бюлетенів, газет, створення фільмів та фоторепортажів), “Створення тепличного комплексу на території СЮН” “Вільна лабораторія “FreeLab – Eco” еколого-дендрологічного напрямку”.


За ініціативою педагогічного колективу закладу влітку 2014 року на базі СЮН було реалізовано новий міський пілотний проект “Міська літня біологічна школа для учнів 7-10 класів”, мета якої - організація безперервної природничої освіти дітей в рамках експедиційної та проектної діяльності, відпрацювання практичних досліджень по єдиним скоординованим методикам.