Документи
В Дніпропетровській області проведена осіння сесія
для слухачів обласної Природничої школи учнівської молоді
Наприкінці жовтня 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) була проведена осіння сесія обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа) по секціях: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.
Освітній процес у Школі під час проведення осінньої сесії відбувався дистанційно на базі Дніпровського національного університету ім. О.Гончара (ДНУ ім. Олеся. Гончара), Українського державного університету науки і технологій навчально-наукового інституту “Український державний хіміко-технологічний університет” (УДУНТ ННІ “УДХТУ”), Дніпровського державного аграрно - економічного університету (ДДАЕУ) та Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.
Сесія проводилася в дистанційному режимі за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.
До участі в сесії долучилися 10 науковців вишів та понад 130 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міських рад: Дніпровської, Кам’янської, Криворізької, Марганецької, Павлоградської, Нікопольської та сільських та селищних об’єднаних територіальних громад Китайгородської, Лозуватської, Могилівської, Межівської, Піщанської, Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Царичанської і філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”.
Учні секції біології прослухали лекцію по темі “Фізіологічні механізми стресу. Роль стресу у розвитку адаптації та компенсації”, яка є дуже актуальною для сьогодення в воєнний стан в зв’язку з довготривалими сиренами та запуском різних видів ракет і дронів по містам і селищам області. А головне, що вони отримали необхідні навички подолання та виходу із стресу як допомога собі і своїм рідним (викладачка Хоменко Олена Миколаївна, доцент кафедри фізіології та біохімії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара).
Із захопленням і цікавістю майбутні біологи розглядали тему “Біологічні ритми та їхній вплив на фізіологію організмів”, яку прочитала Мізін Валерія Вікторівна, викладачка кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.
Юні екологи знайомилися з наукою екологією, вивчали теми: “Екологічні фактори та їх класифікація”, “Життя у воді. Особливості водного середовища та його мешканців” (відео лекцію підготовлено Лісовець Оленою Іванівною., доцентом кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ ім. Олеся Гончара).
Майбутні ветеринари та зоотехніки прослухали лекції: “Структура служби ветеринарної медицини України”, що дуже було в нагоді учням, які мріють в майбутньому присвятити себе ветеринарній справі. По темі “Особливості утримання свійських тварин” відбувся діалог між слухачами Школи та викладачем Зажарським В.В., завідувачем кафедрою інфекційних хвороб тварин ДДАЕУ, так як багато учнів живуть в сільській місцевості і мають власну худобу і їх дуже цікавили питання раціону годівлі тварин і догляду за ними.
Юні аграрії отримали знання по темі “Фітопродукція: сучасні тренди та технології” (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ), де вони вивчали закон землеробства, що вимагає повернення в ґрунт всіх біологічно важливих елементів живлення, винесених урожаєм чи втрачених іншими шляхами.
Майбутні психологи мали можливість розглянути питання щодо значення психології в житті людини, виникнення перших науково-психологічних знань. За словами відомого німецького психолога Германа Еббінгауза, психологія як система знань має тривале минуле, але дуже коротку історію як наука. З захопленням учні брали участь в обговорені теми “Емоційно-вольова сфера особистості” і зробили висновок, що кожна емоція людини має зовнішній прояв чи то радість, чи сум (викладачка Лазаренко В. І., доцент кафедри соціальної психології та психології ДНУ імені Олеся Гончара).
Яскрава презентаційна лекція була підготовлена для флористів по озелененню та ландшафтному дизайну “Закони побудови ландшафтних композицій” “Пейзажні парки-зразки садово-паркового мистецтва” (викладачка Зайцева І.О., професор кафедри фізіології рослин та інтродукції ДНУ).
Слухачі секції сучасних біотехнологій знайомились з основними напрямками біотехнології, спрямуванням біотехнологічної промисловості. Розглядали роль біотехнології в сільському господарстві, медицині, в отриманні харчових продуктів, веденні розробки корисних копалин, вирішенні проблеми енергоресурсів (викладачка Гармаш С.М., доцент кафедри біотехнології та безпеки життєдіяльності УДУНТ ННІ “УДХТУ”),
Учні секції хімії вивчали освітній матеріал по темах: “Кристалічний стан речовини”, “Водневі та міжмолекулярні зв’язки” (викладачка Плясовська К.А., доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії ДНУ імені Олеся Гончара).
Здобувачам освіти Школи було рекомендовано підтримувати спілкування з науковими керівниками через електрону пошту та мобільний зв’язок, а також були надані контрольні тести за напрямком навчання по секціях, які учні мають виконувати щомісячно для подальшої роботи, які також розміщені на головній сторінці сайту КЗО “ОЕНЦДУМ.
Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1B6RCc3Zfii371hRBf7y_SFmAigh6zhGT?usp=sharing
Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА
Шановні здобувачі освіти обласної Природничої школи!
ТЕСТОВІ ЗАПИТАННЯ ЗА ЖОВТЕНЬ 2024
Секція “Екологія” - https://forms.gle/Kvi2yYken6MX5JiB9
Секція “Біологія” - https://forms.gle/CHQkhYTUqhMYLrCU8
Секція “Флористика” - https://forms.gle/QqHCHdMveNKatoAh7
Секція “Сучасні біотехнології” - https://forms.gle/ap2NA1y8fMF5jN6m7
Секція “Хімія” - https://forms.gle/KwPfBwAHpy7asT1m7
Секція “Психологія” - https://forms.gle/tNkAJfgmrimVgwba9
Секція “Агрономія, ветеринарія, зоотехнія” - https://forms.gle/YqL4ChwtXfwQ7GoJ7
Дані для спілкування з науковими керівниками секцій ви можете одержати за посиланням:
http://dneprunnat.dp.ua/ru/robota-z-obdarovannoyu-moloddyu/1696-oblshifo2023
Посилання на всі тести:
https://drive.google.com/drive/folders/1xpabG7VcJ5-JEvhwd59I4IglpZQOg2VX?usp=sharing
Шановні здобувачі освіти обласної Природничої школи!
ТЕСТОВІ ЗАПИТАННЯ ЗА ЛИСТОПАД 2024
Секція “Екологія” - https://forms.gle/M5JALmqX9Y1vHznS9
Секція “Біологія” - https://forms.gle/XoRcrGoDsgmzJKgT7
Секція “Флористика” - https://forms.gle/Kq5tkGMmm5ai29DX8
Секція “Сучасні біотехнології” - https://forms.gle/mNC4Q9X4qQGRSJQr9
Секція “Хімія” - https://forms.gle/kTn9v1pmBdpoMr4n6
Секція “Психологія” - https://forms.gle/5PYNUUPjEZrW6fCx6
Секція “Агрономія, ветеринарія, зоотехнія” - https://forms.gle/Qm7Lt8K34o2dAweN9
Дані для спілкування з науковими керівниками секцій ви можете одержати за посиланням:
http://dneprunnat.dp.ua/ru/robota-z-obdarovannoyu-moloddyu/1696-oblshifo2023
Посилання на всі тести:
https://drive.google.com/drive/folders/1xpabG7VcJ5-JEvhwd59I4IglpZQOg2VX?usp=sharing
Проведення урочистого випуску здобувачів освіти
обласної Природничої школи учнівської молоді
З метою підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідної, експериментальної, практичної діяльності учнівської молоді в галузі природничих наук комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор - Юрій ПЕДАН) провів наприкінці травня поточного року урочистий випуск здобувачів освіти обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа).
Захід відбувся на базі комунального навчального закладу “Хіміко- екологічний ліцей” Дніпровської міської ради (далі - КНЗ “ХЕЛ” ДМР), враховуючи ті обставини, що на території даного закладу знаходиться ліцензоване укриття.
В урочистому святі брали участь науковці провідних закладів вищої освіти:
Лісовець Олена Іванівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології Дніпровського національного університету імені. О. Гончара;
Плясовська Катерина Андріївна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії Дніпровського національного університету імені. О.Гончара;
Лазаренко Вікторія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології та психології управління Дніпровського національного університету імені. О. Гончара;
Гармаш Світлана Миколаївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет”;
педагогічні працівники КЗО “ОЕНЦДУМ” та випускники Школи від Дніпровської міської територіальної громади.
Зі вступним словом до випускників звернулася Ситник Тетяна Володимирівна, директор КНЗ “ХЕЛ” ДМР, яка привітала випускників з закінченням навчального року і вручила солодкі подарунки.
Кондратьєва Тетяна Василівна, методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки проведення обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів обласної Природничої школи учнівської молоді. Вона наголосила, що у 2023/2024 навчальному році конкурс традиційно проводився за секціями: “Хімія”, “Сучасні біотехнології”, “Психологія”, “Біологія та екологія”, “Флористика та зелена архітектура”, “Агрономія, ветеринарія, зоотехнія.
Було подано роботи здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно – технічної та позашкільної освіти з 15 територіальних громад області, 45 учнів посіли призові місця.
На високому науковому рівні були підготовлені роботи учнів Дніпровської, Криворізької, Марганецької міських рад, Межівської, Обухівської, Слобожанської селищних рад.
Наукові керівники секцій Школи відмітили, що майже всі роботи учнів мають практичну частину, яка значно підвищує їх рівень і підготовлені на базі навчально-дослідних земельних ділянок закладів позашкільної освіти, приватних фермерських господарств, присадибних ділянок, лісових господарств, природно - заповідних заказників, у лабораторіях закладів вищої освіти: ДНУ ім. О.Гончара, ДДАЕУ, ДВНЗ “УДХТУ”.
Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт зараховується випускникам Школи як кваліфікаційний іспит.
За підсумками заходу переможці були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації і всі випускники Школи отримали свідоцтва встановленого Міністерством освіти і науки України зразка про позашкільну освіту.
Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/16_kaHBqvVvt_WokukjcX-t_XM3XSAdOp?usp=sharing
Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА