Меню

Мережа

Комунальний позашкільний навчальний заклад
“Станція юних натуралістів” м. Павлограда
(директор Кириченко Катерина Борисівна)

 

В 1953 році на березі ріки Вовча міста Павлограда відкрилася станція юних натуралістів. В цей час на СЮН було розвинене тепличне господарство, розбиті навчально-дослідні земельні ділянки, сад. На території росли тутові дерева, юннати займалися вирощуванням грену тутового шовкопряду і здавали кокони на фабрику. За цю діяльність, а також за вирощені на навчально-дослідних ділянках квіти та овочі, юннати СЮН були нагороджені медалями ВДНГ.


В подальші роки станція розвивалася як центр природоохоронної, науково-дослідної та екологічної роботи для закладів освіти міста. Була започаткована співпраця з Марвінським лісопитомником, за допомогою якого було проведено благоустрій території СЮН, закладено дендропарк, розбиті навчально-дослідні ділянки, клумби, було створено куточок живої природи. В школах було створено “зелені” та “блакитні патрулі” – добровільні захисники та агітатори охорони живої природи.


В 80-роки на СЮН було створено музей охорони природи, музей хліба, відкрита екологічна стежка на території Вербського лісу - цікавий куточок Присамар’я з різноманітним видовим складом дерев, кущів, рослин, яка стала школою живої природи для педагогів, учнів шкіл та юннатів.


В червні 2004 року в урочистій обстановці народний депутат України Л. В. Деркач подарував юннатам голубів порід “польські монахи ” та “павичі”. З цього часу на СЮН ведеться робота по новому напрямку – вирощування та догляд за голубами, планується проведення селекції голубів.


Сьогодні СЮН міста Павлограда – сучасний позашкільний заклад, координатор методичної та навчально-виховної позашкільної еколого-натуралістичної роботи серед закладів освіти.