Цікавинки з пташиного царства


Весна – пора повернення пернатих на батьківщину. Чи задумувалися ми коли-небуть про життя птахів, про користь від них? Пташки живуть повсюдно: у місті, в селі…


Що ж цікавого можемо ми дізнатися про світ птахів?


- В орнітофауні природного заповідника “Дніпровсько-Орільський”, що знаходиться на території нашої області, налічується 185 видів птахів, які належать до 6 екологічних груп.


- Найбільша кількість пір’я у лебедів – понад 25 000 пір’їн.


- Гнізда деяких видів серпокрильців, що живуть у Малайзії вживають у їжу, готуючи з них поживні супи. Птахи будують їх зі слинної рідини, не додаючи пір’я. Такий делікатес в ресторані в середньому коштує 50 дол.


- У більшості птахів співають лише самці. Але, наприклад, у снігурів співають як самці, так і самки.


- Виконуючи шлюбний танок самець райської пташки падає з гілки, на якій він сидів та, притиснувши крила до тіла робить сальто під час падіння. І потім швидко злітає.


- Міжнародні дні спостережень за птахами традиційно проводяться в перші вихідні жовтня. До них долучаються усі бажаючі. Отримані підрахунки необхідно повідомити до Єдиного європейського центру обліку.


- Міграція – щорічний переліт птахів на відносно великі відстані. Всесвітній день мігруючих птахів відзначається 10 травня.


Птахи – дуже цікаві представники тваринного світу. Серед них є і свої рекордсмени.


Найтихіша пташка – Підкоришник звичайний (Certhia familiaris). Звуки її співу настільки високі, що майже нечутні для людського вуха.


Найголосніші звуки серед птахів здатен видавати Павич індійський (Pavo cristatus). Їх можна почути на відстані декількох кілометрів. Яскраві представники цього виду проживають у зоокомлексі КЗО “ОЕНЦДУМ”, і всі відвідувачі можуть на власні вуха почути гучний спів павичів.

 

  


Найпоширеніші домашні птахи – кури. В колекції зоокомплексу присутні представники 5 декоративних видів курей.


Найбільшим водоплавним птахом на землі є імператорський пінгвін. Його зріст досягає 1,2 м, а розмах крил – 1,3 м вага цього величного птаха в середньому складає 42,6 кг.


Підготувала керівник гуртка Раковець О.С.