Незвичайні тварини


Деякі тварини мають настільки незвичайну будову та спосіб життя, що заводять у глухий кут учених, що намагаються їх хоч як-небудь класифікувати.


Африканський трубкозуб

 


Найбільша комахоїдна тварина світу!


Веде нічний спосіб життя. Живиться лише термітами, яких дуже багато у савані. Трубкозуб руйнує термітники могутніми копитоподібними пазурами, комах, як і мурахоїд, збирає довгим липким язиком. Зуби, якими він пережовує комах, мають просту кілочкоподібну форму.


Підземні ходи старих нір трубкозуба використовують потім інші тварини, у тому числі пітони, варани та бородавочники.


Дев’ятипоясний броненосець

 


Отримав таку назву через те, що його панцир складається з дев’яти рухомих шкіряних пластин. У випадку небезпеки броненосець враз згортається в клубок, ховаючи під пластинами незахищені частини тіла. Крім того, він чудовий землекоп, який може заритися в землю за лічені секунди!


Самка народжує чотирьох дитинчат – завжди близнюків. У виводку можуть бути тільки самці або тільки самки.


Це унікальне явище в світі тварин!


Мала панда

 

  


Незважаючи на назву, мала панда великій не рідня. Вчені довгий час не могли вирішити: вважати її єдиним азіатським єнотом чи слід віднести до ведмедів, аж поки не провели молекулярний аналіз, в результаті якого у систематиці з’явилася нова родина – Малопандові.


Двопалий лінивець

 


Живиться майже виключно листям дерев, які важко перетравлюються і мають дуже низьку калорійність. Тому спосіб життя лінивця має режим жорсткої економії – рухається він вкрай повільно і більшу частину свого життя висить на гілці дерева спиною донизу.


Через це його органи розташовані досить незвично, наприклад печінка повернена до спини. Крім того, шерсть росте у напрямку від грудей до спини, тому з неї легко стікає вода.


Щілинозуб

 


Мешкає на Кубі та Гаїті. Це невеличка тварина з довгим носом, щурячим хвостиком, маленькими очима і вухами, яких майже зовсім не видно в густій шерсті.


Щілинозубів відносять до комахоїдних, але близької рідні в них немає.


Живляться земляними черв’комахами та дрібними плазунами. Щілинозуби озброєні отруйною силою! Цікаво, що ці тварини не мають імунітету до власної отрути, тому гинуть від укусів своїх родичів під час бійки.


Досить дивним є той факт, що у разі небезпеки щілинозуб навіть не намагається атакувати чи вкусити ворога, а лише ховає свою голову під тулубом, чекаючи, коли все минеться.


Великий мурахоїд

 


Довжина тіла від носа до кінчика хвоста – близько 2,3 м. Живиться термітами і мурашками. Величезними пазурами легко зламує найміцніші термітник або кришить стовбури повалених дерев.


Мурахоїд дбайливо ставиться до термітників і мурашників на своїй ділянці: не руйнує їх вщент, а в кожному робить невеликий отвір. Сполоханих комах спритно збирає довгим липким язиком, а потім переходить до іншого термітника. Вміє дати відсіч хижакам. У деяких випадках навіть ягуар гинув у “смертельних обіймах” мурахоїда, намертво затиснутий його пазурами.


Матеріали підготувала
керівник гуртка Радзіковська Л.О.