Меню

Мережа

Магдалинівська районна станція юних натуралістів
(директор Іванченко Сергій Іванович)

  

 

Станція юних натуралістів була створена на території Магдалинівського району у 1970 році у звичайній сільській хаті під солом`яним дахом в селі Котівка. В 1979 році СЮН було переведено до селища Магдалинівка в приміщення середньої школи. В цей період працювали гуртки юних квітникарів, флористів, фізіологів тварин, трактористів, кролівників, фотонатуралістів, агрохіміків, овочівників, механізаторів сільського господарства.


З 1991 року в освіті пішов процес скорочення годин викладацької діяльності. Це боляче зачепило станції юннатів області, зокрема Магдалинівську СЮН. Із 41-ї групи гурткової роботи в 1998 році залишилося лише 18.

 

    


В ці роки в кожній школі були створені учнівські виробничі бригади із учнів середнього та старшого шкільного віку. Кожний навчальний заклад мав свою кролеферму, плодовий сад, під шкілки та розсадники обов’язково відводились значні площі.

Комунальний позашкільний навчальний заклад

“Станція юних натуралістів № 2” Дніпровської міської ради
(директор Григоренко Лідія Яківна)

 

В 1969 році в Чечелінському (Красногвардійському) районі міста Дніпро було засновано районну станцію юних натуралістів на базі восьмирічної школи № 40, яка була тоді осередком природоохоронної та натуралістичної роботи в районі. Колектив закладу склався з ентузіастів, закоханих у свою справу, які активно залучали вихованців до участі у екологічній, природоохоронній та дослідницькій діяльності.


Станція юних натуралістів почала стрімко розвиватись вже з 1970 року. В той час колектив закладу налічував шість педагогів, що працювали за основним місцем роботи і в гуртках навчалось 540 юннатів.


Криза дев’яностих років дуже негативно вплинула на стан роботи станції, матеріальна база прийшла в повний занепад, а в травні 1996 року вся гурткова робота була перенесена на базу шкіл району.


Сьогодні заклад став сучасним координаційно-методичним центром з еколого-натуралістичної роботи не тільки в районі, але й у місті, базою для проведення методичних заходів районного, міського та обласного рівня.


З грудня 2003 року закладом видається художньо-натуралістичний альманах “Пролісок”, на шпальтах якого висвітлюються основні питання екологічної освіти і виховання.


Заклад тісно співпрацює з дитячою громадською організацією “ЯВІР”, спільно з якою проводяться масові природоохоронні, народознавчі, патріотичні, екологічні масові заходи.


У 2004 році на базі середньої загальноосвітньої школи № 101 м. Дніпро створено музей “Галерея кімнатних рослин”.

Еколого-натуралістичний центр “Енергія” м. Жовті Води
(директор Ходас Вікторія Олександрівна)

 

У 1997 році у м. Жовті Води був створений навчально-виховний комплекс “Дивосвіт”, на базі якого організована робота дитячого екологічного клубу “ОКО”, що охоплював учнівську молодь природоохоронною діяльністю, встановлював зв’язки з українськими та міжнародними екологічними організаціями та фондами, активно співпрацював з місцевими ЗМІ. Плідна п’ятирічна діяльність екологічного клубу “Око” переконала міську владу у необхідності створення профільного еколого-натуралістичного позашкільного закладу “Енергія”, який став наймолодшим позашкільним закладом еколого-натуралістичного профілю в Дніпропетровській області, острівцем любові до Землі, домом, у якому дітей та молодь вчать бачити красу природи, розуміти її вразливість, цінувати її багатства.


За час роботи закладу помітно зросла активність і результативність участі учнів закладів освіти міста в обласних та Всеукраїнських масових заходах, створений колектив екологічної просвіти “Енерджі”, який неодноразово був учасником і переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти “Земля – наш спільний дім”, проводиться велика робота з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, зокрема благодійні заходи на допомогу воїнам – учасникам АТО, численні заходи серед громади міста.


В ЕНЦ “Енергія” знайде для себе захоплення будь-який школяр, тут представлений широкий вибір гуртків, а педагогами враховуються потреби вихованців і побажання їх батьків.

Комунальний позашкільний навчальний заклад
“Станція юних натуралістів” Дніпровської міської ради
(директор Ступак Тетяна Василівна)

 

Станція юних натуралістів м. Дніпро працює з 1970 року. Тут працює дружний педагогічний колектив, згуртований для виховання екологічно грамотної особистості дитини.


Навчально – виховний процес на станції юних натуралістів здійснюється за напрямками: національно-патріотичне, правове, екологічне виховання, формування здорового способу життя, професійного самовизначення і творчої самореалізації, організація культурного дозвілля.


Ботанічною „перлиною” станції юних натуралістів є теплиця, яка є важливою експериментальною базою, де цілий рік можливо проводити дослідження та експерименти в галузі квітникарства та овочівництва, залучаючи до цієї роботи всі вікові категорії гуртківців.


На СЮН створений куточок хліба та народознавства, метою якого є бережливе ставлення до хліба, виховання у гуртківців любові та поваги до хліборобської праці, шанобливого ставлення до землі та рідної природи. Куточок хліба постійно поповнюється новими експонатами та проробками.


В закладі проводяться постійно діючі виставки кращих робіт вихованців, зокрема в галузі декоративно-прикладного мистецтва.


Велика увага на СЮН приділяється профілактиці правопорушень через організацію тематичних масових заходів, які проводяться зокрема за участю працівників Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства внутрішніх справ.


Гуртківці СЮН є неодноразовим учасниками та переможцями районних, міських, обласних, всеукраїнських масових заходів еколого-натуралістичного спрямування.

 

Формування креативної особистості в умовах роботи позашкільного закладу екологічного спрямуваня

Царичанська станція юннатів сьогодні - це:

Творчий педагогічний пошук:
 проведення районних семінарів для вчителів біології та завідуючих навчально-дослідними земельними ділянками;
 проведення районних семінарів позашкільних закладів;
 проведення обласних семінарів для директорів та керівників гуртків позашкільних закладів Дніпропетровської області;
 участь у районних методичних засіданнях позашкільних закладів;
 проведення атестації педагогічних працівників;
 опрацювання нових комплексних методик екологічної освіти;
 впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес.